Profesijupasaule.lv saņem speciālbalvu „Platīna pele 2013” konkursā

06.12.2013

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) interneta vietne Profesijupasaule.lv saņem Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu Latvijas IKT „Platīna pele 2013" konkursā. Interneta vietne palīdz jauniešiem iepazīt profesiju dažādību, nozaru speciālistu darba ikdienu un izaicinājumus.

„Liels prieks par balvas iegūšanu - šāda atzinība motivē turpināt darbu pie Profesijupasaule.lv saturiskās un tehnoloģiskās pilnveidošanas. Jūtamies gandarīti saņemt tieši LTRK speciālbalvu - tas nozīmē, ka mūsu interneta vietni novērtē arī uzņēmēju vidē. Pateicamies tiem uzņēmumiem un profesionāļiem, kas piekrituši sadarbībai ar mums, ļaujot vietnes lietotājiem iepazīt sava uzņēmuma un tajā strādājošo darba ikdienu,” stāsta Didzis Poreiters, VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktora vietnieks.

Patlaban profesiju pasaulē apskatāmas 12 mājas ar 67 dažādām profesijām, kā arī mājas "Kļūsti uzņēmējs" un "Izpēti profesiju pats". Iespējams virtuāli viesoties ēdināšanas, elektronikas, informācijas tehnoloģiju, kokapstrādes, ķīmijas un mežsaimniecības uzņēmumos, kā arī vadības un administrācijas, „Kļūsti uzņēmējs” mājās-uzņēmumos, skaistumkopšanas un fitnesa centrā, tūrisma birojā, viesnīcā un muzejā. Ieskatu darba ikdienā sniedz intervijas ar profesiju pārstāvjiem un fotoreportāžas par speciālistu darba gaitām. Ja kāda profesija ir ieinteresējusi, īpašā sadaļā, kas aizved uz Izglītības ceļvedi NIID.LV, var uzzināt par izglītības iespējām, kur konkrēto profesiju iespējams apgūt.

Profesiju Pasauli savā darbā var izmantot arī karjeras konsultanti un klašu audzinātāji, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju daudzveidību un radītu skolēnos interesi un vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas. Vietnē ietverti materiāli, kas mudina jauniešus domāt par sevi ne tikai kā par topošo darba ņēmēju, bet arī darba devēju.

Papildu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) balvām „Platīna pele 2013” partneri - Dienas Bizness, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un LTRK - pasniedz savas speciālbalvas.

Balva kļuvusi par nozīmīgu tradīciju IKT nozarē - LIKTA šāgada konferencē tās ieguvēji tika sumināti jau septīto reizi. „Platīna peles" mērķis ir celt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares prestižu, informēt sabiedrību par Latvijas iespējām IKT attīstībā, apzinot un cildinot pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos e-pakalpojumus, e-biznesa risinājumus un inovācijas, kā arī informēt par tiem biznesa vidi un sabiedrību Latvijā un ārvalstīs.

Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
e-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv