Vairāk nekā 69 000 jauniešu aktīvi domā par karjeras veidošanu

24.10.2014

Latvijas 15 pilsētās un novados noslēgusies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā Karjeras nedēļa, tās ietvaros norisinājās 1 120 pasākumi. Kopumā 69 800 jauniešu piedalījās dažādos notikumos, izzināja savas intereses un spējas, lai pārdomātu savu lēmumu par tālāko izglītības un profesionālās karjeras ceļu.

Karjeras nedēļas laikā jaunieši tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināja savas intereses, talantus un pilnveidojamās prasmes, kā arī iepazina atsevišķu profesiju ikdienu. Turklāt jauniešiem bija iespēja piedalīties daudzās interaktīvās aktivitātēs, piemēram, līdzdarboties vides instalācijā, piemērot savas “Karjeras kurpes”. Portālā Draugiem.lv ikviens varēja izspēlēt digitālo spēli „Kāds tipiņš Tu esi?”, uzzinot kā savu personību un spējas visveiksmīgāk izmantot karjeras veidošanā. Šo iespēju izmantoja vairāk nekā 45 000 sociālā tīkla lietotāju.

Par noderīgākajām aktivitātēm dalībnieki atzina tikšanos ar profesiju pārstāvjiem mācību ekskursijās, atvērto durvju dienās, karjeras konsultācijās, semināros u.c. pasākumos.

„Šogad mūsu tradīcijai organizēt Karjeras nedēļu aprit trīs gadi. To gaitā izdevies paaugstināt gan jauniešu interesi piedalīties izzinošās un izglītojošās aktivitātēs, gan augusi pilsētu izglītības pārvalžu atsaucība. Tas apliecina, ka Karjeras nedēļa sniedz ilgtermiņa ieguldījumu un šī ideja ir jāpilnveido arvien augstākā kvalitātē. Svarīgi Karjeras nedēļas iesākto darbu turpināt visa gada garumā, organizējot regulāras aktivitātes, kas mudina jauniešus laicīgi domāt par savu nākotnes profesiju. Tāpēc saku lielu paldies pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm, kas gādā par jauniešu nākotnes iespējām un veido izglītojošas, interesantas un daudzveidīgas aktivitātes,” saka VIAA direktore Dita Traidās.

Karjeras nedēļu no 13. līdz 17. oktobrim organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra, izmantojot arī Eiropas Komisijas Euroguidance programmas līdzekļus. VIAA šo iniciatīvu īstenoja sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas, Alūksnes, Rojas novada, Ogres, Saldus un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Karjeras nedēļas 2014 fotogalerija skatāma šeit.

Plašāka informācija: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa.

 

Informāciju sagatavoja:
Justs Dimants, Karjeras nedēļas 2014 komunikācijas konsultants
Mob. tālr.: (+371) 28360777; e-pasts: justs.dimants@hauska.com

Papildu informācija:
Ieva Lorence, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības attīstības aģentūras
Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste
Mob. tālr.: (+371) 22057978; e-pasts: ieva.lorence@viaa.gov.lv