EuroSkills konkursantiem ISMA piešķir ievērojamu studiju atlaidi

04.11.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka šī ir pirmā reize, kad EuroSkills konkursanti ir aicināti iegūt augstāko izglītību bez maksas vai saņemt ievērojamu studiju atlaidi. Šādu piedāvājumu izteikusi Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), apliecinot gandarījumu ar Latvijas jauno profesionāļu sasniegumu Eiropas lielākajā un prestižākajā prasmju konkursā.

“Savu prieku un lepnumu vēlamies nostiprināt ar dāvanām - studiju atlaižu sertifikātiem - visiem 11 Latvijas komandas dalībniekiem. Tātad, mūsu “zelta” meitenēm, Annijai Kalnbirzei un Simonai Zelčai, piedāvājam bezmaksas studijas jebkurā ISMA studiju virzienā pēc viņu izvēles. Ekselences medaļu īpašniekiem Haraldam Saušam, Mārtiņam Kukojam, Līvai Trasūnei un Artūram Krapānam dāvinām 50% atlaidi mācībām jebkurā ISMA studiju programmā,” informē Romans Djakons, Dr.sc.ing., ISMA prezidents.

Pārējie Latvijas komandas dalībnieki - Guntis Šusts, Uvis Grava, Elvis Pētersons, Maksims Ivancovs un Roberts Lācis – no ISMA saņems veicināšanas balvu, proti, 10% atlaidi no studiju maksas viņu izvēlētajā programmā. Visiem konkursantiem piedāvātās atlaides attiecas uz visu studiju laiku izvēlētajā programmā, un studijas jāuzsāk ne vēlāk kā 2015. gada rudenī.

Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes locekle un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore: "Latvijas jaunie profesionāļi izcili sevi apliecināja Eiropā, atgriežoties mājās ne vien ar medaļām un starptautiskas atzinības ekselences godalgām, bet arī ar jaunām prasmēm, spēcīgāku personību un mērķtiecīgāku skatījumu uz savu tālāko izaugsmi. Esam priecīgi, ka ne vien mēs redzam potenciālu šajos jauniešos, bet arī augstākās izglītības iestāde – ISMA, sniedzot priekšrocības šo jauniešu tālākajā izglītības ceļā. Šāds precedents tikai vēlreiz apliecina, ka jauniešiem, ja viņi ir mērķtiecīgi un cītīgi, jaunas iespējas uzrodas pašas no sevis.”

Romans Djakons atklāj, ka plāno līdzīgas atbalsta aktivitātes jaunajiem profesionāļiem arī turpmāk, kā arī aicina citas Latvijas augstskolas pievienoties, jo dāvanu nekad nemēdz būt par daudz. “Atbalsts studiju turpināšanai varētu būt viens no veidiem, kā attīstīt un sekmēt jauniešu profesionalitāti un izaugsmi,” piebilst R.Djakons. 

Atgādinām, ka 11 Latvijas jaunie profesionāļi no 2. līdz 4. oktobrim piedalījās konkursā EuroSkills 2014 Francijā, Lillē. Tajā var startēt jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Nosacījumi paredz, ka jaunietis tikai vienu reizi dzīvē drīkst startēt šajās sacensībās. Konkursu organizē WorldSkills Europe sadarbībā ar valsti, kurā sacensības notiek. Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu izcilību.

Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia Facebook profilā un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā EuroSkills. Foto no konkursa šeit: Flickr.

 

Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Valsts izglītības attīstības aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
E-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv