Godinās EuroSkills 2014 Latvijas nacionālo komandu

21.11.2014

Pirmdien, 24. novembrī Eiropas lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2014 Latvijas nacionālo komandu, ko sadarbībā ar pedagogiem un nozaru speciālistiem izcilam sniegumam gatavoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), uzņems un suminās izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Medaļu ieguvējus, konkursa dalībniekus, nozaru speciālistus, kā arī pedagogus un atbalstītājus, kas palīdzējuši konkursantiem sagatavoties nozīmīgajam starptautiskajam profesionālās sagatavotības pārbaudījumam, sveiks ministre un  WorldSkills Europe valdes pārstāve, Latvijas komandas vadītāja un VIAA direktore Dita Traidās.

Pasākumā tiks pasniegts arī WorldSkills Europe atzinības raksts Certificate of Merit. To saņems Ilze Brante par īpašu ieguldījumu organizācijas WorldSkills Europe izveidē un attīstībā, panākot Latvijas iestāšanos šajā organizācijā un esot mūsu valsts pirmajai oficiālajai delegātei. Šobrīd I.Brante ir Ogres tehnikuma direktore un joprojām aktīvi darbojas jauno profesionāļu zināšanu un izaugsmes sekmēšanā.

Tāpat Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), paužot gandarījumu par Latvijas jauniešu panākumiem, pasniegs sertifikātus, kas dāvinās konkursantiem iespēju studēt šajā augstskolā bez maksas vai saņemt ievērojamu studiju maksas atlaidi.

Mediju pārstāvji ir laipni aicināti piedalīties svinīgajā pasākumā, kas notiks plkst. 13.00 Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē (2. stāvs), Vaļņu ielā 2, Rīgā.

Kā ziņots iepriekš, Latvijas jaunieši no konkursa, kas šogad norisinājās Francijas pilsētā Lillē, atgriezušies ar astoņām godalgām. Zelta medaļas un nomināciju Best of the Nation ir ieguvušas Annija Kalnbirze un Simona Zelča, kas startēja modes tehnoloģiju disciplīnā. Ekselences medaļas saņēmuši: pavārs Haralds Saušs, viesmīlis Mārtiņš Kukojs, grafiskā dizainere Līva Trasūne un web lapu dizainers Artūrs Krapāns. 

Atgādinām, ka 11 Latvijas jaunie profesionāļi no 2. līdz 4. oktobrim piedalījās konkursā EuroSkills 2014 Francijā, Lillē. Tajā var startēt jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Nosacījumi paredz, ka jaunietis tikai vienu reizi dzīvē drīkst startēt šajās sacensībās. Konkursu organizē WorldSkills Europe sadarbībā ar valsti, kurā sacensības notiek. Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu izcilību.

 

Foto no apbalvošanas skatīt šeit: Flickr.

 

Papildu informācija:
Ieva Lorence,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Valsts izglītības attīstības aģentūras
Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785435
E-pasts: ieva.lorence@viaa.gov.lv