Ministru prezidente sveiks jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2015 laureātus

22.12.2015

Ministru prezidente Laimdota Straujuma trešdien, 23. decembrī, sveiks pasaulē lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2015 laureātus, pasniedzot izcilākajiem konkursa dalībniekiem Ministru kabineta Diplomus.

Tos saņems arī nozares speciālisti, kuri sagatavoja Latvijas nacionālās komandas dalībniekus starptautiskajam konkursam. WorldSkills 2015 laureāti un speciālisti saņems arī valdības piešķirtās naudas balvas 5600 eiro apmērā.

Medaļas par izcilību konkursā saņēma mēbeļu galdnieks Reinis Gusts, elektriķis Maksims Ivancovs, skatlogu noformētāja Anna Līva Traumane un pavārs Haralds Saušs. Laureātus sveiks arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

WorldSkills 2015 konkurss no 11. līdz 16. augustam norisinājās Sanpaulu pilsētā, Brazīlijā, un bija līdz šim vērienīgākais visā šīkonkursa 65 gadu pastāvēšanas vēsturē. Šogad 1 200 dalībnieku no 59 valstīm četras dienas mērojās spēkiem 50 dažādās profesijās.

Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus jauniešu profesionālajā izglītībā, vairot profesiju, profesionālās izglītības un valstu prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu meistarību.

Pasaules jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu, Latvijas komanda pirmo reizi tajā piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 75 dalībvalstis no visas pasaules. Konkursu mēdz dēvēt arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija - Latvijā tā ir Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Latvijas komandas dalība konkursā dod iespēju jauniešiem ne tikai gūt personīgus panākumus, bet arī prezentēt savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti, salīdzināt profesionālās kompetences, sekmēt konkurētspēju un vairot profesionālās izglītības popularitāti un pievilcību.

Svinīgā ceremonija notiks trešdien, 23. decembrī, pulksten 14.00 Ministru kabineta Ministru prezidentu zālē (3. stāvā).

Medijiem: TV, foto un līdzdalības iespējas pasākuma laikā.  

 

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv