Ministru prezidente sveic profesionālās meistarības konkursa WorldSkills 2015 izcilākos Latvijas jauniešus

23.12.2015

Trešdien, 23. decembrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma Ministru kabinetā sveica izcilākos Latvijas jauniešus, kuri ieguvuši augstāko novērtējumu starptautiskajā profesionālās meistarības konkursā WorldSkills 2015.

„Izcils sava aroda meistars ir Latvijas lielākā bagātība. Man ir patiess prieks, ka Latvijā ir talantīgi un čakli jaunieši, kuri ar izciliem panākumiem mirdz pasaules profesiju olimpiskajās spēlēs. Liels paldies arī jūsu skolotājiem, kas jums palīdzējuši šajā ceļā. Esmu lepna par jūsu mērķtiecīgumu un rezultātiem. Novēlu neapstāties pie sasniegtā, pieņemt izaicinājumus un kāpt arvien jaunās pasaules virsotnēs,” uzrunājot laureātus, sacīja Laimdota Straujuma.

Ministru prezidente Latvijas izcilākajiem jaunajiem profesionāļiem pasniedza Ministru kabineta Diplomus. Tos saņēma mēbeļu galdnieks Reinis Gusts, elektriķis Maksims Ivancovs, skatlogu noformētāja Anna Līva Traumane un pavārs Haralds Saušs. Profesionālās meistarības konkursā WorldSkills 2015 šie jaunieši ieguva izcilības medaļas. Ministru kabineta Diplomus saņēma arī nozares speciālisti, kuri sagatavoja Latvijas nacionālās komandas dalībniekus startam pasaules līmeņa konkursā. Tāpat  laureātiem un speciālistiem izmaksātas valdības piešķirtās naudas balvas 5600 eiro apmērā.

Prestižajā konkursā WorldSkills 2015 pavisam kopā no Latvijas piedalījās 7 dalībnieki, kuri sacentās mēbeļu galdnieka, skatlogu noformētāja, grafiskā dizainera, web lapu dizainera, elektriķa, pavāra un viesmīļa profesijās. Valstu kopvērtējumā Latvija bija 17. labākā komanda 59 valstu konkurencē.

WorldSkills 2015 konkurss no 11. līdz 16. augustam norisinājās Sanpaulu pilsētā, Brazīlijā un bija līdz šim vērienīgākais visā šī konkursa 65 gadu pastāvēšanas vēsturē. Latvija konkursā piedalījās otro reizi. Šogad 1 200 dalībnieku no 59 valstīm četras dienas mērojās spēkiem 50 dažādās profesijās. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 75 dalībvalstis no visas pasaules.

Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus jauniešu profesionālajā izglītībā, vairot profesiju, profesionālās izglītības un valstu prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu meistarību.

 

Informāciju sagatavoja
Lita Juberte
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālrunis: 67082919; 28803639
E-pasts: lita.juberte@mk.gov.lv