Jelgavā notiks jauno sausās būves tehniķu konkursa pusfināls

27.03.2017

Šonedēļ, no 30. līdz 31. martam, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2017 pusfinālu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem sausās būves tehniķa profesijā. Konkurss norisināsies Jelgavas tehnikumā.

Dalībnieku vidū būs topošie profesionāļi no Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma. Savas zināšanas un prasmes demonstrēs arī jaunieši no Priekuļu tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Rīgas Celtniecības koledžas un Saldus tehnikuma.

Divu dienu laikā konkursanti, strādājot pa pāriem, montēs koka karkasu ar loga aili, to apšūs ar rīģipša plāksnēm un veiks sienas apmešanas darbus atbilstīgi konkursa darba uzdevuma aprakstam un rasējumiem. Pusfinālā noskaidros astoņus labākos kandidātus dalībai nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2017, kas notiks Rīgā no 20. līdz 22. aprīlim.

Nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursa pusfinālu VIAA rīko sadarbībā ar Jelgavas tehnikumu un SIA “Knauf”, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu būvniecības nozares profesijas, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Konkursu atbalsta SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs”.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

 

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv