Jaunieši un zinātnieki tiekas diskusiju forumā “Ko nozīmē būt zinātniekam?”

06.12.2017

Lai iedvesmotu jauniešus studijām un, iespējams, zinātnieka karjerai, Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību šodien, 6. decembrī, potenciālajiem zinātniekiem –  vidusskolēniem un studentiem – organizē diskusiju forumu “Ko nozīmē būt zinātniekam?”.

Pasākumā piedalīsies vairāk nekā 300 vidusskolēnu, studentu un interesentu no visas Latvijas. Atklājot zinātnieka karjeras ikdienu un izaicinājumus, par savu darbu un sasniegumiem foruma pirmajā daļā jauniešiem stāstīs Latvijas izcilākie zinātnieki un jaunie pētnieki: 

  • Inese Čakstiņa, Rīgas Stradiņa universitāte;
  • Maija Dambrova, Latvijas Organiskās sintēzes institūts;
  • Kaspars Kalniņš, Rīgas Tehniskā universitāte;
  • Ivars Kalviņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūts;
  • Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Universitāte;
  • Andris Šutka, Rīgas Tehniskā universitāte.

Foruma turpinājumā jauniešiem būs iespēja apmeklēt tematiskās diskusiju grupas, kurās jaunie pētnieki iepazīstinās ar saviem pētījumiem tādās jomās kā digitālā folklora un netradicionālā mitoloģija, netradicionālā pārtika, inovatīvi materiāli, IKT risinājumi ikdienai, kā arī nākotnes medicīna (vēža diagnostika un ārstēšana). Tematiskajās grupās jaunieši arī varēs vērot jaunu tekstilmateriālu, 3D printeru izdruku un kaulu implantu, kā arī folkloras digitalizācijas demonstrējumus. Būs iespēja arī iepazīt un nogaršot jaunus, netradicionālus pārtikas produktus.

Noslēgumā jauniešiem būs iespēja doties ekskursijā uz kādu no zinātniskajām institūcijām - Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru, Rīgas Tehniskās universitātes laboratorijām, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Latvijas Organiskās sintēzes institūtu.

Pasākums notiek Eiropas Savienības fondu projekta “Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai” ietvaros.  Projekta kopējais attiecināmais finansējums 7 īstenošanas gadiem  ir 64 029 231 eiro, tajā skaitā ES Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 54 424 846 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums – 6 404 385 eiroun privātais līdzfinansējums 3 200 000 eiroapmērā. 

 

Papildu informācija:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv