Diskutē par Erasmus+ programmas ietekmi augstākās izglītības sektorā

08.12.2017

Lai atskatītos uz paveikto un diskutētu par Erasmus+ programmas ietekmi augstākajā izglītībā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šodien, 8. decembrī, organizē Erasmus+ trīsdesmitgadei veltītu tematisko konferenci par programmas ietekmi augstākās izglītības sektorā “No Erasmus līdz Erasmus+: kvalitāte un ietekme”.

Konference, kas norisinās viesnīcā Pullman Riga Old Town, aicināti piedalīties augstākās izglītības sektora pārstāvji, politikas veidotāji, projektu un nacionālo aģentūru pārstāvji, lai apmainītos ar pieredzi un labās prakses piemēriem, kā augstskolas ir izmantojušas Erasmus un Erasmus+ programmas potenciālu un kāda ir tās ietekme, iezīmējot galvenos sasniegumus.

Konference norisinās Erasmus+ starptautiskās sadarbības aktivitāšu ietvaros, un tajā piedalīsies dalībnieki  no Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Slovēnijas un Lielbritānijas. Dalībnieki no Igaunijas un Lietuvas dalīsies ar savas valsts pieredzi Erasmus programmas īstenošanā un iepazīstinās ar labās prakses piemēriem.

Laika posmā no 1998.­­­-2016. gadam Erasmus programmā  izglītībā ir ieguldīti 119,2  miljoni. Vislielākais ieguldījums - 58,3 milj. - veikts tieši augstākajā izglītībā, ļaujot īstenot 51 stratēģisko partnerību projektu un sniedzot iespēju 22 859 studentiem un 11 215 augstskolu personāla pārstāvjiem doties mobilitātē.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina ES Erasmus+ programmas ieviešanu.

 

Papildu informācija:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461
Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv