Izsludināts konkurss Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai

19.12.2018

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi 2019. gada konkursu Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ programmas profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai, kas sniedz iespēju pieteikties Erasmus+ programmas atbalstam vienkāršotā kārtībā.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2019. gada 16. maija plkst. 12.00 pēc Briseles laika. Pretendentiem pieteikums un tā pielikumi ir jāiesniedz elektroniski, aizpildot tiešsaistē. Tiklīdz hartas pieteikuma veidlapa būs pieejama aizpildīšanai, tā tiks publicēta VIAA mājaslapā. Šobrīd informācijai pieejams veidlapas paraugs.

Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu konkurss ir izsludināts jau piekto reizi. 2015. gada konkursā VIAA piešķīra vienu hartu, 2016. gadā – astoņas, 2017. gadā – piecas hartas un 2018. gadā – divas hartas. Kopumā hartas saņēmuši vienpadsmit profesionālās izglītības kompetences centri un piecas profesionālās izglītības iestādes. Pilns hartas saņēmēju saraksts pieejams VIAA mājaslapā.

Lai arī hartas iegūšana institūcijām vienkāršo pieteikšanos Erasmus+ mācību mobilitāšu īstenošanai audzēkņiem un personālam, tā nav obligāta prasība dalībai šajā aktivitātē. Organizācijas var iesniegt pieteikumus mobilitātes projektu finansējumam parastajā kārtībā saskaņā ar Erasmus+ vadlīnijās noteikto.

Detalizēta informācija un konkursa dokumentācija, t.sk. konkursa uzaicinājums, veidlapas paraugs, veidlapas aizpildīšanas instrukcija, veidlapas obligātā pielikuma sagatavošanas vadlīnijas u.c. dokumenti pieejami VIAA mājaslapas sadaļā “Profesionālās izglītības mobilitātes harta”. Informācija par izsludināto konkursu drīzumā būs pieejama arī EK mājaslapā, un saite būs pieejama  augstāk norādītajā sadaļā VIAA mājaslapā.

2019. gada pirmajā ceturksnī VIAA organizēs semināru par hartas pieteikumu sagatavošanu, iesniegšanu un vērtēšanas kārtību. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai VIAA mājaslapā vai pieteikties mājaslapas jaunumu saņemšanai e-pastā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina Erasmus+ programmas ieviešanu.

 

Papildu informācija:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālunis.: 67785461, mob.: 28628088
E-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv