SkillsLatvia 2019 četras medaļas izcīna jaunie profesionāļi no Ventspils

11.05.2019

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019 noskaidroti labākie jaunie profesionāļi 19 dažādos prasmju konkursos. Divu dienu garumā 129 konkursanti no 34 profesionālajām izglītības iestādēm spraigā cīņā sacentās par medaļām un labākā meistara titulu. Konkursanti no Ventspils tehnikuma izcīnīja četras godalgotas vietas.

Ventspils tehnikuma audzēkņi ieguvuši divas zelta medaļas, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu. Zelta medaļu izcīnīja Baiba Brasle ēdienu gatavošanas prasmju konkursā un Dzinta Prodniece viesu uzņemšanas prasmju konkursā. Sudraba medaļu ieguva Emīls Vēbergs restorānu servisa prasmju konkursā, savukārt Kārlis Bērziņš un Kārlis Edvards Ozoliņš, kuri startēja komandā, ieguva bronzas medaļu inženierkomunikāciju prasmju konkursā.

Konkursa kopvērtējumā 34 profesionālo izglītības iestāžu konkurencē Ventspils tehnikums pēc iegūto medaļu skaita ierindojies otrajā vietā aiz Liepājas Valsts tehnikuma. Visu laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams apskatīt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā šeit.

SkillsLatvia 2019 konkursantigodalgas ieguva tādos prasmju konkursos kā tērpu izgatavošana, skatlogu dizains un noformēšana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, galdniecības darbi, mobilā robotika un elektronika, inženierkomunikācijas, elektriskās instalācijas, datortīklu administrēšana un citos prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

Salīdzinot ar pirmo gadu, šogad konkurss ir kļuvis vēl vērienīgāks. Dalībnieku skaits ir būtiski palielinājies – šogad konkursā piedalījās par 33 konkursantiem vairāk nekā pirmajā gadā, proti, 129 konkursanti. Vienlaikus šogad par četrām ir pieaugusi profesionālo izglītības iestāžu pārstāvniecība, sasniedzot 34 mācību iestādes.

Šogad SkillsLatvia 2019 pulcēja aptuveni 10 tūkstošus apmeklētāju. Pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt dažādas prasmju un karjeras aktivitātes, piemēram, izmēģināt Karjeras kafejnīcā atrodamās interaktīvās spēles un pārbaudījumus, uzzināt vairāk par profesionālo izglītību un karjeras iespējām Latvijā, kā arī vērot profesiju paraugdemonstrējumus.

Par SkillsLatvia 2019

SkillsLatvia 2019 ir VIAA organizēts nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas Latvijā notiek jau trešo gadu. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Plašāka informācija par konkursu SkillsLatvia 2019, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā: www.viaa.gov.lv/skillslatvia, bet konkursa aktualitātes – SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

 

Inga Galkina
Konkursa SkillsLatvia 2019 kampaņas “Uzvar darītājs!” pārstāve
Sabiedrisko attiecību aģentūra Réputé
e-pasts: info@skillslatvia.lv

Plašāka informācija, sazinoties ar:
Sabīne Dzene
Konkursa SkillsLatvia 2019 kampaņas “Uzvar darītājs!” pārstāve
Sabiedrisko attiecību aģentūra Réputé
E-pasts: sabine@repute.lv
Tālrunis: +371 26659666