Daugavpilī var pieteikties mācībām pieaugušajiem 288 programmās

10.06.2019

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Daugavpilī var pieteikties mācībām 288 izglītības programmās 17 izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Daugavpilī divreiz palielinājies mācību klāsts

Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Daugavpilī piedāvāto mācību klāsts audzis no 143 izglītības programmām trešajā pieteikšanās kārtā uz 288 mācību programmām šajā kārtā, kas ir otrs lielākais mācību klāsts aiz Rīgas.

Visā Latvijā un arī Daugavpilī pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes, lai pielāgotos izmaiņām darba tirgū. Daugavpilī šīs kompetences var apgūt kādā no 110 izglītības programmām, kuru klāstā ir tādas mācības kā komandas darba vadīšanas ABC, dizaina domāšana uzņēmējiem, profesionālā angļu valoda mehāniķiem, produkta veidošana un pārdošana, ilgtspējīga resursu izmantošana uzņēmumā un citas.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās 189 izglītības programmas Daugavpilī pieejamas 10 dažādās tautsaimniecības nozarēs. To vidū ir arī 37 programmas, kurās var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju, piemēram, kļūt par loģistikas darbinieku, autodiagnostiķi, pavāra palīgu, elektrotehniķi, namu pārzini, šuvēju vai viesmīli.

Jaunums - pieteikšanās tiešsaistē

Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e-pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, tostarp arī Daugavpils pilsētā, Daugavpils novadā un Ilūkstes novadā. Visu koordinatoru kontakti pieejami www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi. Daugavpils pilsētas un tuvējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Daugavpilī mācības šajā kārtā piedāvā 17 izglītības iestādes un organizācijas. To vidū ir Daugavpils Universitāte, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA, Rīgas Tehniskā universitāte, Daugavpils tehnikums, Daugavpils Būvniecības tehnikums, Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola, mācību centrs BUTS, mācību centrs Dauseb, mācību centrs A.D.Streem, ADA PLUS mācību centrs, izglītības konsultatīvais centrs AVA, pieaugušo neformālās izglītības iestāde IKCAVA, mācību centrs FIBRA, mācību centrs LatInSoft, Latgales mācību centrs, profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestāde Mācību centrs plus un profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības iestāde ASV Studija.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, savukārt pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmu veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācījušies jau vairāk nekā 2000 cilvēku

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā noritējušas jau trīs pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 17 000 strādājošo. No Daugavpils pilsētas un novada, kā arī Ilūkstes novada projektā līdz šim iesaistījušies vairāk nekā 2000 strādājošo, no kuriem gandrīz 80% mācības jau ir pabeiguši. 28% visu mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, kas apliecina pilsētas un novadu iedzīvotāju gatavību mācīties mūža garumā.

Līdz šim Daugavpils pilsētas un novada, kā arī Ilūkstes novada iedzīvotāju vidū populārākās mācību programmas ir bijušas dažādu kategoriju autovadītāju apmācība, kā arī digitālais mārketings, personas datu aizsardzība un IT drošība, datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel. Pēdējās trīs programmas pieejamas apguvei arī šajā kārtā.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Papildu informācija:

Zane Ieviņa
Kampaņas “Tuvāk jaunam darbam!” sabiedrisko attiecību speciāliste
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Tālrunis: 26278178
E-pasts: zane.ievina@prae.lv

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67785461, Mob.: 25541985
E-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv