Jēkabpilī var pieteikties mācībām pieaugušajiem 110 programmās

10.06.2019

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Jēkabpilī var pieteikties mācībām 110 izglītības programmās septiņās izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Jēkabpilī teju divreiz palielinājies mācību klāsts

Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Jēkabpilī piedāvāto mācību klāsts audzis no 66 izglītības programmām trešajā pieteikšanās kārtā uz 110 mācību programmām šajā kārtā.

Visā Latvijā, kā arī Jēkabpilī pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes, lai pielāgotos izmaiņām darba tirgū. Jēkabpilī šīs kompetences var apgūt kādā no 44 izglītības programmām, kuru klāstā ir tādas mācības kā komandas darba vadīšanas ABC, dizaina domāšana uzņēmējiem, profesionālā angļu valoda mehāniķiem, produkta veidošana un pārdošana, ilgtspējīga resursu izmantošana uzņēmumā un citas.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās 66 izglītības programmas Jēkabpilī pieejamas deviņās tautsaimniecības nozarēs. To vidū ir arī 13 programmas, kurās var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju, piemēram, kļūt par loģistikas darbinieku, šuvēju, elektromontieri, konditora palīgu, ēku būvtehniķi, lokmetinātāju, noliktavas darbinieku.

Jaunums - pieteikšanās tiešsaistē

Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e-pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, tostarp arī Jēkabpils pilsētā un novadā, Krustpils novadā, Salas novadā un Viesītes novadā. Visu koordinatoru kontakti pieejami www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi. Jēkabpils pilsētas un tuvējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Jēkabpilī mācības šajā kārtā piedāvā septiņas izglītības iestādes. To vidū ir Latvijas Universitāte, Jēkabpils Agrobiznesa koledža, Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrs, Latgales mācību centrs, mācību centrs BUTS, mācību centrs AUSTRUMVIDZEME un mācību centrs PLUS.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, savukārt pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmu veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācījušies jau vairāk nekā 500 cilvēku

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā noritējušas jau trīs pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 17 000 strādājošo. No Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils, Aknīstes, Krustpils, Salas, Viesītes novadiem projektā līdz šim iesaistījušies 536 strādājošie, no kuriem gandrīz 88% mācības jau ir pabeiguši. 36% jeb katrs trešais mācību dalībnieks ir vecumā no 45 gadiem, kas apliecina pilsētas un novadu iedzīvotāju gatavību mācīties mūža garumā.

Līdz šim Jēkabpils un tuvējo novadu iedzīvotāju vidū populārākās mācību programmas ir bijušas digitālais mārketings un dažādu kategoriju autovadītāju apmācība, kā arī mācības autokrāvēja vadīšanā, šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģijā, personas datu aizsardzībā un IT drošībā. Liela daļa no tām pieejamas apguvei arī šajā kārtā.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Papildu informācija:

Zane Ieviņa
Kampaņas “Tuvāk jaunam darbam!” sabiedrisko attiecību speciāliste
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Tālrunis: 26278178
E-pasts: zane.ievina@prae.lv

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67785461, Mob.: 25541985
E-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv