Augstskolas aicinātas piedalīties EEZ/N stipendiju konkursa atklāšanas pasākumā

17.02.2021

2021. gada 24. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) organizē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) stipendiju aktivitātes konkursa atklāšanas pasākumu tiešsaistē. Augstskolu pārstāvji ir aicināti piedalīties pasākumā, lai uzzinātu par studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātes iespējām.  

Tiešsaistes pasākumā piedalīsies Norvēģijas Starptautiskās sadarbības un kvalitātes uzlabošanas aģentūras augstākās izglītības jomā vecākā konsultante Margunna Instefjūra (Margunn Instefjord), IZM valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs, kā arī VIAA direktore Dita Traidās un citi VIAA pārstāvji. Pasākumā dalībniekus informēs par stipendiju konkursu, tā aktualitātēm, izaicinājumiem un prioritātēm, projektu iesniegumu sagatavošanu un iesniegšanas kārtību.Par konkursu un projektu iesniegumu sagatavošanu un iesniegšanas kārtību stāstīs VIAA pārstāvji.

Pasākumā aicināti piedalīties sadarbības partneri, sadarbības projektu vadītāji, konsultanti un citi pārstāvji no Latvijas, Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas augstskolām. Atklāšanas pasākums notiks tiešsaistes platformā Zoom no plkst. 10.00 līdz 12.00. Reģistrācija tiešsaistes pasākumam būs atvērta līdz 2021. gada 22. februārim. Reģistrētie dalībnieki e-pastā saņems pasākuma piekļuves saiti. Aicinām interesentus sūtīt jautājumus uz adresi: eezstipendijas@viaa.gov.lv. Pasākums notiks gan angļu, gan latviešu valodā.

Informācija par konkursu un dokumenti ir pieejami eeagrants.lv mājaslapas sadaļās projektu konkursi un stipendiju aktivitātes vadlīnijas un informatīvie materiāli.

Stipendijas ir viena no EEZ/N programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātēm, kas veicina padziļinātu, uz pētījumiem balstītu zināšanu attīstību augstākās izglītības un pētniecības jomā starp Latvijas un Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas donorvalstu augstskolām. Programmas kopējais finansējums Latvijas konkursam ir 1 582 866 eiro.

Papildu informācija:

Alise Bērziņa
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462, 26490590
e-pasts: alise.berzina@viaa.gov.lv