Parakstīta pirmā vienošanās par skolu infrastruktūras piemērošanu izglītojamajiem ar funkcionāliem traucējumiem

03.07.2009

Šodien, 3. jūlijā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) parakstīja pirmo vienošanos ar  Ventspils pilsētas domi  par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta īstenošanu aktivitātē „Vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana izglītojamajiem ar funkcionāliem traucējumiem” (3.1.3.3.2.).

Tuvākajā laikā tiks noslēgtas 30 vienošanās par skolu pielāgošanu  bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem. Šo projektu ietvaros skolās tiks iebūvēti lifti, pārplānotas klašu telpas, nomainīti grīdas segumi, pielāgotas gaiteņu un kabinetu durvis, piemēroti sanitārie mezgli, izbūvēti gājēju celiņi, ietves, uzbrauktuves, un veikti citi darbi, kas atrisinās daudzas šo jauniešu un viņu vecāku ikdienas problēmas saistībā ar piekļuvi un atrašanos skolā.

VIAA direktore Dita Traidās atzīst: ”Latvijā uz doto brīdi uz vienas rokas pirkstiem ir saskaitāmas tās skolas, kas inženiertehniski pilnībā piemērotas uzņemt skolēnus ar funkcionāliem traucējumiem. Pēc šī projekta īstenošanas Latvijā šādu skolu būs par 30 vairāk. Veiktās investīcijas skolas vidi veidos pieejamu ne tikai fiziski veseliem bērniem, bet arī tiem, kuri skolu nevar apmeklēt kādu funkcionālu traucējumu dēļ. Esmu pārliecināta, ka ieguvums ilgtermiņā būs šobrīd daļēji atstumto jauno cilvēku kvalitatīvāka iekļaušanās skolas dzīvē un, kas nav mazsvarīgi – arī sabiedrībā un vēlāk arī tautsaimniecībā.”

Projektu iesniegumu atlasi veica Izglītības un zinātnes ministrija, apstiprinot 30 pašvaldību projektus.

Kopumā šim mērķim tiks izlietoti  vairāk kā  3,7 miljoni  latu, no kuriem  ERAF finansējumus ir 3,2 miljoni lati, bet nacionālais publiskais  līdzfinansējums ir 565 550 lati, kas jānodrošina pašvaldībām.

Papildu informācija:

Egita Arbidāne,
Valsts izglītības attīstības aģentūra
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67814326
Mob. tālr.: +371 28386474
e-pasts: egita.arbidane@viaa.gov.lv