Jaunajiem profesionāļiem zelts un sudrabs starptautiskajā konkursā EuroSkills 2010

14.12.2010

Latvijas pārstāvji Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2010 ieguvuši zelta un sudraba medaļu, kā arī ekselences godalgas.

Lasīt vairāk »

Jaunie profesionāļi pārstāvēs Latviju starptautiskā konkursā EuroSkills 2010

08.12.2010

Seši profesionāļi pārstāvēs Latviju, demonstrējot savas prasmes un zināšanas piecās profesijās Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2010, kas no 9. līdz 12. decembrim norisināsies Portugāles galvaspilsētā Lisabonā.

Lasīt vairāk »

Ar ESF atbalstu īstenos nozīmīgu projektu profesionālās izglītības iestādēs un ieslodzījuma vietās

07.12.2010

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sākusi sākotnējai profesionālajai izglītībai nozīmīga projekta īstenošanu, kuru tā izstrādājusi un īstenos kopā ar saviem sadarbības partneriem – Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldi un 25 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā.

Lasīt vairāk »

Izglītotāji veidos Latvijas nozaru profesionālo kvalifikāciju sistēmu sadarbībā ar sociālajiem partneriem

02.12.2010

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 1. decembrī sāka profesionālajai izglītībai ļoti nozīmīga projekta īstenošanu, kuru tā izstrādājusi un īstenos kopā ar saviem sadarbības partneriem – Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību, Valsts izglītības satura centru un Izglītības kvalitātes valsts dienestu. Projekts ir izstrādāts Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitātē „Nozaru kvalifikāciju sistēmas izveide un profesionālās izglītības pārstrukturizācija” (1.2.1.1.1.).

Lasīt vairāk »

Pirmo reizi Latvijā notiks ES Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstāde

01.12.2010

3. decembrī pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstāde, semināri un pieredzes apmaiņas pasākums Baltic Expro 2010. To rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kopā ar saviem Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, un tajā ar savu starptautisko pieredzi dalīsies vairāk nekā 50 Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus, Grundtvig, Mācību braucienu un Nordplus programmu projekti no trīs Baltijas valstīm.

Lasīt vairāk »

Diskutēs par karjeras attīstības atbalstu Latvijā

30.11.2010

1. decembrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko konferenci „Karjeras attīstības atbalsts jauniešiem – no politikas līdz īstenošanai”. Politikas veidošanā un īstenošanā iesaistītās puses diskutēs par karjeras attīstības atbalsta pakalpojumu nepieciešamību, to pieejamību Latvijas jauniešiem, atbalsta sistēmas izveidi un nākotnes attīstības perspektīvām.

Lasīt vairāk »

Izsludināts konkurss Mūžizglītības programmas projektu pieteikumiem

03.11.2010

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir izsludinājusi konkursu projektu pieteikumiem Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmā. Eiropas Komisijas (EK) izsludinātajā 2011. gada konkursā projektu pieteikumus var iesniegt Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig, Žana Monē (Jean Monnet) un Caurviju apakšprogrammās.

Lasīt vairāk »

Zinātnes un pētniecības projekti saņem ERAF investīcijas

28.10.2010

28. oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) parakstīs pirmās vienošanās ar septiņām zinātniskajām institūcijām par ERAF finansētu projektu īstenošanu. Vienošanās parakstīšana notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta zālē, Akadēmijas laukumā 1, Rīgā, pulksten 11:00, un tās parakstīs VIAA direktore Dita Traidās un zinātnisko institūciju vadība.

Lasīt vairāk »