Jaunie profesionāļi pārstāvēs Latviju starptautiskā konkursā EuroSkills 2010

08.12.2010

Seši profesionāļi pārstāvēs Latviju, demonstrējot savas prasmes un zināšanas piecās profesijās Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2010, kas no 9. līdz 12. decembrim norisināsies Portugāles galvaspilsētā Lisabonā.

Konkursu rīko Eiropas profesionālās meistarības attīstības organizācija „European Skills Promotion Organization”, un tajā šogad piedalīsies 500 dalībnieku no 27 valstīm, pārstāvot 52 profesijas. Latvijas dalību konkursā koordinē Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Latvijas komandas dalībniekus izvēlējās nacionālajās sacensībās „Jaunais profesionālis 2010”, pēc tam veicot gala atlasi pēc principa „labākie no labākajiem”. Seši Latvijas konkursanti – krāsotājs, viesu uzņemšanas dienesta speciāliste, viesmīle, pavārs un divi mobilo robotu tehniķi – vairākus mēnešus pilnveidoja profesionālo meistarību, uzlaboja angļu valodas prasmes un trenējās psiholoģiskās sagatavotības kursos, lai justos un rīkotos pārliecinoši tik plašā starptautiskā pasākumā.

Krāsotājs Kaspars Vītolnieks, kas vēl mācās Limbažu arodvidusskolas 4. kursā un savu meistarību stiprina praksē SIA „Rīgas daiļkrāsošanas darbnīca”, atzīst, ka konkursa uzdevumi ir sarežģīti un bez pamatīgas praktiskā darba pieredzes grūti izpildāmi. Viesnīcu uzņemšanas dienesta speciālistu profesiju konkursā pārstāv Linda Štāle, kas šobrīd strādā viesnīcā „Hotel de Rome”. Ļoti spraigs gatavošanās process bija viesmīlei Baibai Īvānei no restorāna „Vincents” un pavāram Kārlim Muginam no restorāna „Bergs”. Turklāt viesmīlis un pavārs sacensībās strādā komandā, kur katrs izpilda savai profesijai atbilstošus uzdevumus, savukārt žūrija vērtē katra dalībnieka profesionalitāti atsevišķi, bet kopvērtējumā nosaka komandas rezultātu. Arī topošie mobilo robotu tehniķi no Rīgas Tehniskās koledžas Bruno Bremmers un Kristaps Melderis pirms konkursa praktizējās vienā no vadošajiem uzņēmumiem procesu automātikas industrijā „Festo”.

EuroSkills
ir starptautiskas sacensības, kurās piedalās jaunie profesionāļi vai profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Konkursā jaunieši gūst gan personīgus sasniegumus un gandarījumu, gan prezentē savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti. Pirmo reizi sacensības notika 1998. gadā Nīderlandē, kad Latvijas komanda startēja četrās profesijās: galdnieki, frizieri, linoleja ieklājēji un mehatronikas tehniķi. Latvijas jaunieši, mehatronikas tehniķu profesijas pārstāvji no Rīgas Tehniskās koledžas, bija konkursa laureātu vidū.

Papildu informācija:

Ruta Mihalovska,
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67359076
Mob. tālr.: +371 29355004
e-pasts: ruta.mihalovska@viaa.gov.lv