Jaunajiem profesionāļiem zelts un sudrabs starptautiskajā konkursā EuroSkills 2010

14.12.2010

Latvijas pārstāvji Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2010 ieguvuši zelta un sudraba medaļu, kā arī ekselences godalgas.

Konkurss no 9. līdz 12. decembrim norisinājās Portugāles galvaspilsētā Lisabonā, un Latviju tajā pārstāvēja seši profesionāļi, demonstrējot savas prasmes un zināšanas piecās profesijās. Starptautiskajā konkursā šogad piedalījās 500 dalībnieku no 27 valstīm, pārstāvot 52 profesijas.

Viesnīcu uzņemšanas dienesta speciālistu profesiju konkursā zelta medaļu ieguva Linda Štāle, kas ikdienā strādā viesnīcā „Hotel de Rome”. Savukārt topošie mobilo robotu tehniķi no Rīgas Tehniskās koledžas Bruno Bremmers un Kristaps Melderis savā profesiju grupā izcīnīja sudraba medaļu. Abi jaunieši pirms konkursa praktizējās vienā no vadošajiem uzņēmumiem procesu automātikas industrijā „Festo”.

Viesmīle Baiba Īvāne no restorāna „Vincents” un pavārs Kārlis Mugins no restorāna „Bergs” savā profesiju grupā 17 valstu komandu konkurencē ieguva 5. vietu un saņēma arī ekselences godalgas. Viesmīļa un pavāra profesiju sacensībās žūrija vērtēja katra dalībnieka profesionalitāti atsevišķi, kopvērtējumā nosakot komandas rezultātu. 

Konkursā Latviju pārstāvēja arī krāsotājs Kaspars Vītolnieks, kas mācās Limbažu arodvidusskolas 4. kursā un savu meistarību stiprina praksē SIA „Rīgas daiļkrāsošanas darbnīca”.

„Latvijas dalība šī gada konkursā bijusi ļoti veiksmīga – no sešiem konkursantiem trīs atbraukuši mājās ar medaļām! Esam gandarīti par sasniegto un, protams, pateicīgi nozaru ekspertiem par ieguldīto darbu jauniešu meistarības slīpēšanā. Daudzās profesijās un arodos Latvija ir konkurētspējīga Eiropā gan šeit piedāvātās profesionālās izglītības ziņā, gan produktīvās sadarbības ar uzņēmumiem viesnīcu servisa, būvniecības un būvmateriālu ražotāju, metālapstrādes un mašīnbūves nozarēs, īpaši mehatronikā un robotronikā, aspektā. Par lieliskajiem rezultātiem EuroSkills 2010 liecina ne tikai iegūtais zelts un sudrabs, bet arī Latvijas komandas kopējie rezultāti, salīdzinot ar citām valstīm – Latvija godalgu īpatsvara ziņā pret dalībnieku skaitu ierindojās 10. vietā no 27 konkursa dalībvalstīm,” uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās.

Konkursu EuroSkills rīko Eiropas profesionālās meistarības attīstības organizācija „European Skills Promotion Organization”, bet Latvijas dalību konkursā koordinē VIAA. EuroSkills ir starptautiskas meistarības sacensības, kurās piedalās jaunie profesionāļi vai profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Konkursā jaunieši gūst gan personīgus sasniegumus un gandarījumu, gan prezentē savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti. Pirmo reizi sacensības notika 1998. gadā Nīderlandē, kad Latvijas jaunieši, mehatronikas tehniķu profesijas pārstāvji no Rīgas Tehniskās koledžas, bija konkursa laureātu vidū.

Papildu informācija:

Ruta Mihalovska,
VIAA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67359076
Mob. tālr.: +371 29355004
e-pasts: ruta.mihalovska@viaa.gov.lv