Roberts Ķīlis: ERAF infrastruktūras investīcijas profesionālajā izglītībā jānovirza ilgtermiņa projektos

27.12.2011

Lai nodrošinātu maksimālu atdevi un efektivitāti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu ieguldījumiem profesionālās izglītības reformas īstenošanā un izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar atbildīgo iestādi ir izvērtējusi ERAF aktivitātē „Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai” apstiprināto projektu ieviešanas gaitu, pastāvošās problēmas un iespējamos turpmākos risinājumus un ir lēmusi iesaldēt projektu darbību, uz laiku neļaujot uzņemties jaunas saistības projektos paredzēto aktivitāšu īstenošanai.

Lasīt vairāk »

Ar ERAF atbalstu īstenos vērienīgus zinātnes infrastruktūras modernizācijas projektus

22.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir sākusi slēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu deviņu apjomīgu projektu īstenošanai Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātē „Zinātnes infrastruktūras attīstība” (2.1.1.3.1.) projektu iesniegumu atlases pirmajā kārtā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 56 miljoni latu.

Lasīt vairāk »

11 augstskolu doktoranti turpinās saņemt ESF stipendijas

20.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) tuvākajā laikā plāno noslēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu ar 11 augstākās izglītības institūcijām, kuru sagatavotie projekti guvuši apstiprinājumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) apakšaktivitātē „Atbalsts doktora studiju programmu īstenošanai” (1.1.2.1.2.) projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā.

Lasīt vairāk »

Internetā pieejama jauna Eiropas izglītības sistēmu enciklopēdija

19.12.2011

Eurydice tīkls ir izveidojis Eiripēdiju - Eiropas izglītības sistēmu enciklopēdiju-, kas palīdzēs veidot labāku izpratni par  38 izglītības sistēmām Eiropā, kā arī informēs par jaunākajām reformām un politikas iniciatīvām.

Lasīt vairāk »

Ar ESF atbalstu sāks īstenot 18 projektus jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai

15.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) tuvākajā laikā plāno pabeigt slēgt vienošanās par 18 apstiprināto projektu īstenošanu Eiropas Sociālā fonda (ESF) apakšaktivitātē „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai un jauniešu ar funkcionālajiem traucējumiem integrācijai izglītībā” (1.2.2.4.2.) otrajā atlases kārtā. Tajos no 2012. gada atbalstu saņems 9484 bērni un jaunieši visā Latvijā.

Lasīt vairāk »

Izsludina 2012.gada pieteikumu konkursu jaunajā Nordplus programmā

14.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas iesniegt pieteikumus Nordplus Jauniešu, Augstākās izglītības, Pieaugušo izglītības, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā, lai īstenotu sadarbības projektus izglītībā starp Baltijas un Ziemeļvalstīm.

Lasīt vairāk »

Septiņi projekti saņem ES Mūžizglītības programmas projektu kvalitātes balvu „Spārni 2011”

12.12.2011

Septiņi projekti piektdien, 9.decembrī, svinīgā ceremonijā saņēma Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas kvalitātes balvu „Spārni 2011”. Veiksmīgākos projektus īstenoja izglītības iestādes, pašvaldības, biedrības un uzņēmumi.

Lasīt vairāk »

Pasniegs ES Mūžizglītības programmas projektu kvalitātes balvu „Spārni 2011”

09.12.2011

Šodien, 9.decembrī, pulksten 17:00 Spīķeru koncertzālē svinīgā ceremonijā izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās pasniegs Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas kvalitātes balvu „Spārni 2011” veiksmīgākajiem projektiem.

Lasīt vairāk »