Vidusskolēni debatēs par izglītības internacionalizāciju

23.05.2012

Ceturtdien, 24.maijā, Eiropas Savienības mājā notiks vidusskolēnu debašu turnīra „Erasmus 25” fināls, kurā skolēni debatēs par to, kā Latvijas studenti ir sagatavoti mobilitātei un apmaiņas programmām izglītībā. Debašu turnīru par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25.gadadienai organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Jaunieši mērosies savā prāta veiklībā, lai cīnītos par braucienu uz Stokholmu ar „Tallink” prāmi. Par galveno balvu sacentīsies debašu finālisti no Daugavpils, Liepājas, Jelgavas un Valmieras. Finālā notiks arī paraugdebates, kurās pieredzējušie debatētāji rādīs savu meistarību jaunajiem.
 
Debašu turnīra tēma „Vai Latvijas studenti ir sagatavoti izglītības mobilitātei un apmaiņas programmām” aicina nākotnes studentus izvērtēt iespējas gūt vērtīgu pieredzi ārzemju augstskolās un rosina diskusiju par Latvijas izglītības internacionalizāciju.  

„Ir liels prieks, ka līdz ar Erasmus 25. gadadienu mums ir iespēja veicināt jauniešu debašu kustību Latvijā. Debates palīdz jauniešiem attīstīt savas komunikācijas, analīzes un argumentēšanas spējas, kā arī sekmē viņu personīgo izaugsmi un perspektīvā palielina konkurētspēju darba tirgū – gluži tāpat kā populārākā studentu apmaiņas programma Erasmus,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Mediju pārstāvji un visi interesenti ir laipni aicināti vērot fināla debates 24.maijā no plkst. 12.00 līdz 14.30 Eiropas Savienības mājas (Aspāzijas bulvāris 28) 2.stāva zālē
Uzvarētāju apbalvošana notiks plkst. 14.00.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Šogad Erasmus atzīmē savu 25.gadadienu. Sekot līdzi gadadienas svinībām var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”, kā arī www.viaa.gov.lv.

Relīzi sagatavoja:
Jeļena Gavrilova
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tel.: 67504731, 26663394
e-pasts: jelena.gavrilova@eurorscgpr.lv

Papildu informācija:
Inta Asare
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67201170
e-pasts: inta.asare@viaa.gov.lv