Par godu Erasmus 25. gadadienai pirmo reizi Latvijā rada 3D ielu mākslu

23.07.2012

Piektdien, 27. jūlijā, Rīgas Doma laukumā taps 3D ielu māksla – uz vecpilsētas bruģa tiks zīmēts attēls, kurš no viena skatu punkta izskatīsies trīsdimensionāls. Tas ir pirmais mēģinājums Latvijā radīt šāda veida mākslu, ko par godu populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25. gadadienai organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Doma laukumā mākslinieki radīs ievērojamu ielu gleznojumu – darbu sāks jau plkst. 05:00 no rīta, savukārt skatītājiem interesantākā darba procesa daļa būs vērojama sākot no plkst. 11:00 līdz 14:00. Dienu vēlāk, 28. jūlijā, sešās Rīgas vietās ikvienam pilsētas apmeklētājam būs iespēja pašam piedalīties 3D zīmējumu veidošanā. Visi zīmējumi kopā veidos īpašu Erasmus maršrutu.

„Erasmus programmai šis ir īpašs gads – tiek atzīmēta tās  darbības 25. gadadiena, tāpēc vēlamies ar pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dalīties svētku sajūtā un dāvināt tiem īpašu projektu – ielu mākslas darbus. Erasmus programma ir vērsta uz attīstību un izaugsmi, sniedzot iespēju izmantot jaunākās izglītības un darba tirgus tendences Eiropā. Tas veicina Latvijas studentu un mācībspēku konkurētspējas paaugstināšanu Eiropas līmenī. Neparastie 3D zīmējumi ir mēģinājums parādīt Erasmus programmas interesentiem to nelielo daļu iegūto zināšanu un sajūtu, ar ko var tikt bagātināta ikviena Erasmus dalībnieka pieredze. Ceram, ka šis projekts iedvesmos arī nākamos programmas dalībniekus uzdrīkstēties pieņemt un atklāt to, ko sniedz Erasmus programma,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Maršrutā ir iekļauti ievērojami Eiropas tūrisma objekti, kas sniedz iespēju iepazīt populārākos studentu un pasniedzēju Erasmus galamērķus. Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā maršruts būs apskatāms no 27. jūlija līdz 5. augustam.

Mediju pārstāvji un visi interesenti ir laipni aicināti vērot, kā tiek radīta 3D ielu māksla Doma laukumā (pie Doma baznīcas), kā arī apmeklēt pārējos 3D zīmējumus un nobalsot par sev tīkamāko.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Šogad Erasmus atzīmē savu 25.gadadienu. Sekot līdzi gadadienas svinībām var www.facebook.com/Erasmus25gadadiena un www.twitter.com/Erasmus25LV , kā arī www.viaa.gov.lv.


Papildu informācijai:
Ieva Galuza
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tātr.: 67504731, 27085194
e-pasts: ieva.galuza@eurorscgpr.lv