ESF projektā šoruden uzņemti 1200 jaunieši

15.11.2012

Šoruden vairāk nekā 1200 jauniešu uzsākuši mācības Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītajās profesionālās izglītības programmās 25 profesionālās izglītības iestādēs, lai gada vai pusotra laikā apgūtu arodu. Mācības ir bez maksas, turklāt audzēkņi var saņemt līdz 70 latu ikmēneša stipendiju.

Profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā ESF projektā „Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai” piedāvā apgūt pavāra, metinātāja, veterinārārsta asistenta, lokomotīvju saimniecības tehniķa, meža mašīnu operatora un citas profesijas.

Šī gada jaunumi profesiju klāstā - lauku īpašumu apsaimniekotājs, SPA meistars, zobārsta asistents, kuģa pavārs, celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķis, dārzkopis. Pilns profesionālās izglītības iestāžu un programmu saraksts pieejams izglītības ceļvedī NIID.LV.

Par vienu no jaunajām programmām ESF projektā stāsta Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas direktore Dace Cine: „Pēc četru gadu mērķtiecīga darba, pieredzes apguves un darba tirgus vērojumiem Skandināvijā un Baltijas valstīs Nordplus projektā esam izveidojuši SPA meistara profesionālās izglītības programmu. Redzējām, ka Latvijas darba tirgū pieaug pieprasījums pēc veselības tūrisma un SPA meistariem. Lai izveidotu kvalitatīvu programmu, esam strādājuši kopā ar kolēģiem no Igaunijas, Zviedrijas un Lietuvas. Esam gandarīti, ka 1,5 gada laikā ir iespēja apmācīt jaunus profesionāļus gan klasiskās, gan SPA masāžas sniegšanā.”

Nākamo uzņemšanu profesionālās izglītības iestādes 1,5 gadīgajās programmās izsludinās janvārī, bet viena gada programmās – martā.

Informāciju par iesaistīšanos Projektā var iegūt www.viaa.gov.lv sadaļā „VIAA īstenotie projekti”.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv