Šogad VIAA apstiprinājusi ERASMUS + projektus 12 miljonu eiro apmērā

17.12.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2014. gadā ir apstiprinājusi jaunās Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 12 miljoni eiro. 

Lasīt vairāk »

Augstskolas ziemas uzņemšanā gaida savus jaunos studentus

15.12.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir apkopojusi informāciju par augstskolu un koledžu ziemas uzņemšanas piedāvājumu. Šobrīd 24 augstākās izglītības iestādes jauniešus aicina izvēlēties kādu no 190 studiju programmām. 

Lasīt vairāk »

Izcilības sekmēšanai zinātnē nepieciešama mērķtiecīga sadarbība

09.12.2014

Lai celtu Latvijas zinātnes konkurētspēju starptautiskā līmenī un veicinātu zinātnisko institūciju izcilību, ir nepieciešama produktīvāka augstskolu, zinātnieku un uzņēmēju sadarbība kā arī efektīvs atbalsta mehānisms zinātnes un pētniecības vides sakārtošanai un zinātnieku iesaistei starptautiskajās pētniecības un inovāciju programmās.

Lasīt vairāk »

Diskutēs par Eiropas kredītsistēmas ieviešanu profesionālajā izglītībā

08.12.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 10. decembrī rīko pirmo nacionāla līmeņa Eiropas kredītsistēmas profesionālajai izglītībai un apmācībai (ECVET) semināru izglītības iestādēm, kas īsteno profesionālās izglītības programmas. Seminārā būs iespēja uzzināt par ECVET pamatprincipiem un to iespējamo pielietojumu profesionālās izglītības iestāžu organizētajās mobilitātēs. 

Lasīt vairāk »

Jauniešiem radīta iespēja iegūt profesiju bez maksas

01.12.2014

Jauniešiem, kas vēlas gada vai pusotra gada laikā apgūt arodu, no 1. decembra ir iespēja pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītajās profesionālās izglītības programmās. Šogad projektā iesaistījušās 34 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā. 

Lasīt vairāk »

Godinās EuroSkills 2014 Latvijas nacionālo komandu

21.11.2014

Pirmdien, 24. novembrī Eiropas lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2014 Latvijas nacionālo komandu, ko sadarbībā ar pedagogiem un nozaru speciālistiem izcilam sniegumam gatavoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), uzņems un suminās izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Lasīt vairāk »

Skolotāji un karjeras speciālisti iepazīs poligrāfijas nozari

11.11.2014

13. novembrī skolotāji un karjeras speciālisti uzzinās vairāk par poligrāfijas nozarē nodarbinātajām profesijām, darba vidi, jauniešu karjeras iespējām un darba vidē balstītas izglītības norisi. Viņi piedalīsies seminārā - ekskursijā „Drukas diena 2014” uzņēmumā SIA “Livonia Print”.

Lasīt vairāk »

EuroSkills konkursantiem ISMA piešķir ievērojamu studiju atlaidi

04.11.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka šī ir pirmā reize, kad EuroSkills konkursanti ir aicināti iegūt augstāko izglītību bez maksas vai saņemt ievērojamu studiju atlaidi. Šādu piedāvājumu izteikusi Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), apliecinot gandarījumu ar Latvijas jauno profesionāļu sasniegumu Eiropas lielākajā un prestižākajā prasmju konkursā.

Lasīt vairāk »