Skolotāji un karjeras speciālisti iepazīs poligrāfijas nozari

11.11.2014

13. novembrī skolotāji un karjeras speciālisti uzzinās vairāk par poligrāfijas nozarē nodarbinātajām profesijām, darba vidi, jauniešu karjeras iespējām un darba vidē balstītas izglītības norisi. Viņi piedalīsies seminārā - ekskursijā „Drukas diena 2014” uzņēmumā SIA “Livonia Print”.

VIAA arī 2014./2015. mācību gadā turpina informatīvo semināru ciklu karjeras speciālistiem un pedagogiem par Latvijas tautsaimniecības nozarēm. “Šie semināri palīdz paplašināt pašu karjeras atbalsta sniedzēju zināšanas par profesijām un darba pasauli, lai nodrošinātu jauniešiem mūsdienīgu skatījumu uz darba tirgu un tā attīstības tendencēm, nodarbināto kompetencēm un profesiju pieprasījumu,” skaidro Aleksandra Joma, VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore.

Šoreiz skolotāji un karjeras konsultanti varēs apmeklēt vienu no vadošajiem un modernākajiem poligrāfijas uzņēmumiem Latvijā - SIA “Livonia Print”-, lai klātienē iepazītu nozares profesijas, darba apstākļus un karjeras iespējas. Seminārā piedalīsies arī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, kas aktīvi iesaistījies darba vidē balstītās izglītības īstenošanā Latvijā. Līdz ar to ikvienam klātesošajam būs iespējams uzzināt gan par izglītības iespējām poligrāfijas nozarē, gan par to, kā norit darba vidē balstīta izglītība. Tikšanās noslēgumā paredzēta arī diskusija ar SIA “Livonia Print” pārstāvjiem.

“Iespied industrijai ir lieliskas nākotnes izredzes. Pieaugot digitālo mediju apjomam, pieaug arī druka - kā analogā, tā digitālā. Interneta dēļ drukāts tiek aizvien vairāk, jo tieši drukātais materiāls sasniedz visas piecas cilvēka maņas. Tas uzrunā un māca, ir ilgmūžīgs, un tā vērtība ar gadiem nemazinās. Mūsdienās virtuālā un drukātā informācija iet kopīgu attīstības ceļu un piedāvā lieliskas nākotnes izredzes gudriem, radošiem un aizrautīgiem jauniešiem,” uzskata Ieva Bečere, LPUA izpilddirektore.

Semināru-ekskursiju organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju (LPUA) un PIKC „Rīgas Valsts tehnikums”, lai palīdzētu karjeras speciālistiem un pedagogiem labāk izprast pašreizējo situāciju darba tirgū un prasības pret jaunajiem profesionāļiem.

Par citiem semināriem un aktualitātēm karjeras izglītībā var uzzināt VIAA mājaslapā www.viaa.gov.lv.

Fotogalerija no semināra- ekskursijas skatāma šeit.

 

Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Valsts izglītības attīstības aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
E-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv