Daugavpils tehnikumā notiks dzelzceļa nozares jauno profesionāļu meistarības konkursi

27.11.2018

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) no 28. līdz 29. novembrim Daugavpils tehnikumā rīkos nozares jauno profesionāļu meistarības konkursus “Dzelzceļa pakalpojumi” un “Dzelzceļa transports”. Konkursos  piedalīsies 8 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu komandas.

Prasmju konkursā “Dzelzceļa pakalpojumi” piedalīsies 4 komandas: Elīna Millere un Samanta Priževoite (Rīgas Valsts tehnikuma), Polina Marinkeviča un Aleksejs Rusanovs (Rīgas Valsts tehnikums), Diāna Kaupere un Darja Isajeva (Daugavpils tehnikums), kā arī Jūlija Skerba un Renāte Vigule (Daugavpils tehnikums).

Līdzīgi arī prasmju konkursā “Dzelzceļa transports” savu meistarību pārbaudīs 4 komandas: Viktors Kožanovs un Andžejs Vilmanis (Rīgas Valsts tehnikums),  Nauris Rihards un Kirils Červoncevs (Rīgas Valsts tehnikums), Oļegs Labuts un Viktors Vertinskis (Daugavpils tehnikums) un Jevgeņijs Plečkens un Pāvels Zaicevs (Daugavpils tehnikums).

Pirmās dienas teorētiskie darba uzdevumi prasmju konkursā “Dzelzceļa pakalpojumi” ietvers dzelzceļa stacijas dežuranta darba rīcības kārtību, ja rodas situācija, kad ir apdraudēta satiksmes drošība. Konkursanti veiks vilcienu maršrutu sagatavošanu, ievērojot dzelzceļa tehniskās ekspluatācijas noteikumus un VAS “Latvijas dzelzceļš” spēkā esošo normatīvo aktu prasības, aizpildīs nepieciešamo tehnisko dokumentāciju un prezentēs darba rezultātu. Otrajā dienā konkursanti uzdevumus veiks sadarbībā ar lokomotīvju saimniecības tehniķiem, imitējot reālas situācijas vilcienu kustības organizēšanā.

Apliecinot prasmes konkursā “Dzelzceļa transports”, pirmajā dienā jaunieši veiks lokomotīves auto sakabes, bremžu sistēmas, riteņu pāru un to bukses mezglu pārbaudi, defektoskopiju un mērīšanu, izmantojot stendus, defektoskopijas ierīces, mērinstrumentus un citas palīgierīces saskaņā ar spēkā esošām rokasgrāmatām. Otrajā dienā konkursanti pārbaudīs teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pielietošanu uz simulatora  sadarbībā ar dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķiem.Uzdevumu izstrādi un konkursantu darba izpildes vērtēšanu veiks nozares pārstāvji - eksperti.

Nozares konkursi notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, lai veicinātu un pilnveidotu Latvijas profesionālās izglītības pievilcību un pilnveido sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Projektu īsteno VIAA, finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.   

 

Papildu informācija:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, mob.: 28628088
E-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv