Noskaidros labākos jaunos profesionāļus dzelzceļa nozarē

26.11.2019

27. un 28. novembrī Rīgas Valsts tehnikuma praktisko mācību centrā notiks nozares jauno profesionāļu meistarības konkursi “Dzelzceļa pakalpojumi” un “Dzelzceļa transports”, kuros par labākā topošā meistara titulu sacentīsies audzēkņi no Daugavpils tehnikuma un Rīgas Valsts tehnikuma.

Konkursa uzdevumus jaunieši veiks komandās pa divi. Dzelzceļa pakalpojumu prasmju konkursa pirmajā dienā konkursanti darbosies reālā darba vidē, atpazīs un nosauks pārmijas sastāvdaļas un sagatavos manevru maršrutu, pārliekot pārmiju ar rokas darbināmu kurbuli, kā arī caurlaidīs manevru lokomotīvi. Savukārt otrajā dienā jaunieši iejutīsies stacijas dežurantu lomā un identificēs pārvadātās kravas nosaukumu un noteiks stacijas dežuranta rīcības kārtību SCB ierīču bojājuma gadījumā.

Dzelzceļa transporta prasmju konkursa uzdevumi ir pietuvināti instrukcijām, noteikumiem un reāliem darba apstākļiem dzelzceļa transportu remontēšanā. Konkursanti veiks dzelzceļa ritošā sastāva automātiskās sakabes ierīces uzstādīšanu un pārbaudi, VRS riteņpāru parametru mērīšanu un dīzeļlokomotīves degvielas sprauslas izjaukšanu. Tāpat jaunieši demonstrēs zināšanas par dīzeļlokomotīves kalorifera līdzstrāvas elektrodzinēja apskati un bojājumu novēršanu, veiks tā darbības pārbaudi uz stenda, drošības vārstu izjaukšanu, samontēšanu un regulēšanu uz stenda, kā arī dīzeļlokomotīves riteņpāru bukšu kakliņa diametru mērīšanu un gultņu noteikšanu ar nepieciešamo uzspīlējumu. Vēl konkursanti veiks spiediena releja apskati, bojājumu novēršanu un regulēšanu uz stenda.

Konkursu darba uzdevumus sagatavoja nozares eksperti no VAS “Latvijas Dzelzceļš” sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA), lai noskaidrotu labākos topošos nozares jaunos profesionāļus, veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Nozaru konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Papildu informācija:

Elīna Rubīna
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785436, 28680275
E-pasts: elina.rubina@viaa.gov.lv