Britu izglītības dienas 2009

30.09.2009

2. un 3. oktobrī no plkst.10.00 līdz 18.00 Rīgā, Elizabetes ielā 55, viesnīcas Reval Hotel Latvija konferenču centrā notiks Baltijā lielākā specializētā Lielbritānijas izglītības iespēju izstāde „Britu izglītības dienas 2009". Izstādi organizē Baltic Council for International Education ar izglītības aģentūras Meridian group un Britu Padomes, kā arī Lielbritānijas vēstniecības un Lielbritānijas tirdzniecības kameras atbalstu. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstādē piedalīsies 37 dažādu britu mācību iestāžu pārstāvji – valodu skolas, prestižas privātskolas, koledžas un universitātes. Apmeklētāji varēs iepazīties ar:

  • valodu kursiem visdažādākajām vecumu grupām un vajadzībām,
  • angļu valodas eksāmeniem,
  • vasaras skolām,
  • vidējās izglītības programmām,
  • bakalaura studiju programmām,
  • maģistrantūras, doktorantūras u.c. pēcdiploma programmām.

Ar valodu kursiem gan bērniem, gan pieaugušajiem iepazīstinās Bell Educational Trust, kas izstādē piedalās pirmo reizi, un MLS International College. Bez kursiem, kas domāti vadošajiem darbiniekiem un profesionāļiem, būs iespēja uzzināt arī par angļu valodas programmām aviācijā nodarbinātajiem. Izstādē būs iespēja iegūt izsmeļošu informāciju par visiem Kembridžas un IELTS eksāmeniem.

Izstādē būs atrodama informācija arī par pusaudžu vasaras skolu piedāvājumu, kas tiek organizētas tādās britu internātskolu un koledžu telpās kā Clifton Collegge, Taunton School, Sherbourne School,  D'Overbrooks International College, Bellerbys College u.c..

Tiem, kurus interesē vidējās izglītības ieguve, izstādē būs iespēja sastapt gan ārvalstu valsts skolas, gan prestižās britu privātskolas, gan neatkarīgas koledžas, kuru beidzēji šobrīd studē Oksfordas, Kembridžas, Bristoles, Imperial College  u.c. universitātēs. Pie skolu pārstāvjiem būs iespēja uzzināt, kāda veida testus nepieciešams kārtot, lai varētu iestāties izvēlētajā augstskolā.

Tiem, kuri vēlas studēt bakalaura vai maģistra programmās, nepametot Latviju, izstādē būs iespēja iepazīties ar Open University – vienu no lielākajām Eiropas universitātēm, kas specializējas tālmācībā.

Izstādē piedalīsies vairākas klātienes studiju universitātes. University of Essex ir viena no Lielbritānijas universitātēm, kuras pētnieciskie darbi ir augstu novērtēti, īpaši tādās programmās kā Ekonomika, Valsts pārvalde, Filozofija un Sporta zinātnes.

University of Hull ir tradicionāla britu universitāte, kas regulāri izpelnās visaugstāko novērtējumu studentu nacionālajās aptaujās. Universitātē visspēcīgākās studijas tiek piedāvātas vēsturē, valodās, arheoloģijā, biznesā, fizikā un politikā.

University of Huddersfield ir viena no piecām universitātēm Lielbritānijā, kas piedāvā tā saucamās sandwich programmas (četrgadīga bakalaura programma ar prakses gadu pēc 2. kursa).

Leeds Metropolitan University 2006. gadā ieguva starptautiski atzītu balvu University of the Year prestižajā Times Higher Awards. Šī ir viena no nedaudzajām universitātēm Anglijā, kurā mācību maksa ir zemāka par 3000 sterliņu mārciņām gadā.

University of Portsmouth ir viena no spēcīgākajām jaunajām universitātēm Lielbritānijā, kas piemērota tiem jauniešiem, kuri bez angļu valodas apguvuši vēl kādu svešvalodu. Šī universitāte piedāvā Starptautiskā biznesa programmas, kuru ietvaros tiek piedāvāts vienu mācību gadu studēt Spānijā vai Vācijā.

Šogad izstādē pirmo reizi piedalās starptautiskā nekomerciālā profesionālo grāmatvežu asociācija - ACCA, kas nodarbojas ar finanšu darbinieku sertifikāciju. Asociācija izstādes ietvaros piedāvās arī semināru Path to the top - best practice leadership developments for finance professionals!, kurā iepazīstinās ar Kembridžas finansu angļu valodas eksāmenu ICFE (International Certificate in Financial English), ko Kembridžas universitāte ir izveidojusi sadarbībā ar ACCA. Seminārs notiks 3. oktobrī Reval Hotel Latvija plkst. 11:00, to vadīs ACCA reģionālā direktore Baltijā, Ukrainā un Kaukāzā Natālija Vovčuka (Natalja Vovchuk).
 
Ar visiem izstādes dalībniekiem, kā arī semināru sarakstu iespējams iepazīties Baltic Council for International Education mājas lapā: http://www.balticcouncil.org/?lnk=info/82/127000