Jaunieši aicināti pieteikties vasaras darbam Ziemeļvalstīs

12.05.2010

Ziemeļvalstu apmaiņas programma Nordjobb piedāvā jauniešiem vasaras darbu Ziemeļvalstīs, kurā laikā tiek nodrošināta arī izmitināšana, kultūras un izklaides iespējas.

Pretendentiem jābūt:

  • ES pilsoņiem;
  • dzimušiem laika posmā no 1982.g. 1.janvāra līdz 1992.g. 1.jūlijam (18-28 gadu vecumā);
  •  jāprot sazināties zviedru, dāņu vai norvēģu valodā.

Piedāvātās darba vakances ir vienkārši, sezonāli darbi šādās jomās: dārzniecība, lauksaimniecība, telpu uzkopšana tāpat darbs viesnīcās un restorānos, palīgdarbi ražošanā, kā arī veco ļaužu un bērnu aprūpe. Iepriekšēja darba pieredze vai profesionāla izglītība nav obligāta.

Nordjobb datu bāzē pašlaik pieejamas 750 darba vakances sezonāliem vasaras darbiem Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Īslandē, kā arī to autonomajos apgabalos: Ālandu salās, Fēru salās un Grenlandē.

Vairāk informācijas atrodama mājaslapā www.nordjobb.net

Programma tika dibināta 1985. gadā. Kopš tā laika ar Nordjobb starpniecību 15 000 jaunu cilvēku Ziemeļvalstīs ir guvuši neaizvietojamu dzīves pieredzi un neaizmirstamas atmiņas, strādājot kādā no kaimiņvalstīm. Sākot ar 2010. gadu, Ziemeļu Ministru padomes finansētā apmaiņas programma Nordjobb savā mērķauditorijā ir iekļāvusi ne tikai Ziemeļvalstīs dzīvojošus jauniešus, bet arī citu ES valstu iedzīvotājus. Paplašinot Nordjobb apmaiņas programmas robežas, Ziemeļvalstis cer kļūt redzamākas un pievilcīgākas globalizētās pasaules jaunajiem censoņiem.