VIAA piedalās starptautiskās izglītības dienās Latvijā

21.10.2020

Baltic Council izglitibas izstade tiessaiste 2020

No 22. līdz 24. oktobrim Latvijā notiks specializētā izstāde “Starptautiskās izglītības dienas” par izglītību ārzemēs, kurā piedalīsies arī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju valstī, pasākums notiks tiešsaistē. 

Izstādē būs pārstāvētas vairāk nekā 60 mācību iestādes no Lielbritānijas, Beļģijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Dānijas, ASV, Kanādas un citām valstīm. Izstādes apmeklētāji varēs personīgi iepazīties ar mācību iestāžu pārstāvjiem un iegūt informāciju par turpmāko izglītību universitātēs un biznesa skolās, profesionālajās koledžās un vidusskolās, valodu centros, kuros māca angļu vai citas svešvalodas. Izstādes programmā var atrast visu dalībnieku sarakstu, to darba laiku, kā arī saites uz tiešsaistes tikšanos platformā Zoom. 

VIAA izstādes laikā informēs par resursiem, kas palīdz jauniešiem izvēlēties sev piemērotākās izglītības iespējas Latvijā, vai citur Eiropā. Izstādes laikā VIAA sniegs prezentācijas un individuālās konsultācijas par Euroguidance “Studiju ceļvedi Eiropā”, iespējām Eiropas mācību mobilitātes programmā Erasmus+ un ProfesijuPasauli, lai saprastu, kāds darbs gaida labi izglītotus speciālistus. VIAA tiešsaistes tikšanās laikā dalībnieki varēs iepazīsties ar informāciju par Latvijas skolām, koledžām, augstskolām, kā arī saņemt padomus karjeras plānošanā portālā NIID.lv, kā arī pārbaudīt savu gatavību ārvalstu pieredzei, izmantojot materiālus, kas pieejami mājaslapā brauktvainebraukt.lv

Izstādes laikā notiks semināri par aktuālām tēmām, tostarp mācību finansēšanu, dalību Erasmus+ un Au Pair programmās, starptautisko IELTS eksāmenu un citiem jautājumiem. Tiešsaistes izstāde ir bez maksas un pieejama visās ierīcēs: datorā, planšetierīcē vai viedtālrunī.

Mājaslapā www.balticcouncil.lv ir iespējams iepazīties ar visiem dalībniekiem, uzzināt katra dalībnieka darba laiku, iegūt piekļuves saites uz izstādes pasākumiem un interesējošajām mācību iestādēm. “Starptautiskās izglītības dienas” Latvijā notiek jau no 2005. gada. Kopš tā laika pasākuma ģeogrāfija ir ievērojami paplašinājusies, un izstāde tiek organizēta arī Polijā, Čehijā, Igaunijā, Lietuvā un Ungārijā. “Starptautiskās izglītības dienas” ir viena no vispopulārākajām šāda veida izstādēm Eiropā.