Notiks jauniešu diskusija “Vai profesijas durvis var atvērt jau skolā?”

07.10.2015

Lai aktualizētu jauniešu karjeras izglītības tēmu un rosinātu skolēnus laikus domāt par savas karjeras plānošanu, gaidāmās Karjeras nedēļas ieskaņā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē jauniešu diskusiju "Vai profesijas durvis var atvērt jau skolā?". 

Pasākums notiks 8. oktobrī plkst. 11:00 Eiropas Savienības mājas 2. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Diskusijā jaunieši dalīsies savā pieredzē par profesijas izvēli un iedvesmos citus jauniešus iepazīt interesējošās profesijas un nozares jau skolas laikā. Jaunieši diskutēs par to, vai mācību saturam ir pietiekama sasaiste ar reālo dzīvi, lai spētu pārdomāti izvēlēties nākotnes profesiju. Paneļdiskusijā jaunieši dalīsies individuālajos novērojumos par karjeras izvēles ceļu.

Pasākumu vadīs žurnālists Ansis Bogustovs. Diskusijā aicināti piedalīties:

  • Mikus Upmalis, Start IT programmas satura izstrādātājs, izveidojis IT uzņēmumu uzreiz pēc vidusskolas pabeigšanas;
  • Vladislavs Aščeulovs, RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns;
  • Haralds Saušs, WorldSkills 2015 dalībnieks, pavārs;
  • Eva Kataja, uztura speciāliste, studējusi Latvijā un ārzemēs, uzsākusi uzņēmējdarbību;
  • Vēsma Asja Kurzemniece, Jelgavas ģimnāzijas skolniece, darbojusies programmās “Skolēnu mācību uzņēmums” un “Līderība”;
  • Silga Čerpinska, poligrāfijas speciāliste uzņēmumā Livonia Print, darba vidē balstītu mācību programmas dalībniece.


Par Karjeras nedēļu 2015

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Tāpat jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos un Tukumā.

Pasākumu programma šajās pilsētās un novados pieejama interneta vietnē www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela