Karjeras nedēļas pasākumus apmeklējuši vairāk nekā 120 tūkstoši bērnu un jauniešu

22.10.2015

Divdesmit Latvijas pilsētās un novados noslēgusies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā Karjeras nedēļa, kuras vadmotīvs bija “Atver profesijas durvis!”. Tās laikā notika vairāk nekā 4000 pasākumu, kurus kopumā apmeklēja vairāk nekā 120 tūkstoši bērnu un jauniešu, izzinot profesijas un izvērtējot savu spēju atbilstību noskatītajai profesijai, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu par tālāko izglītību un karjeru.

Jauniešiem bija pieejams daudzveidīgs pasākumu klāsts gan skolās, gan ārpus tām. Vairāk nekā 400 skolās jauniešiem bija iespēja piedalīties 3415 pasākumos. Šogad 85% pasākumu notika tieši skolās, apliecinot mūsdienīgas karjeras izglītības pieejamību izglītības iestādēs.

Šogad Karjeras nedēļā aktīvi ir bijuši arī uzņēmēji, kas jauniešiem piedāvāja ekskursijas, radošās darbnīcas vai paraugdemonstrējumus savās darbavietās. Durvis uz savām profesijām šogad vēra 1111 privāto, valsts, nevalstisko un pašvaldību iestāžu un organizāciju pārstāvji. Pasākumus jauniešiem bija sarūpējuši arī virkne pašvaldības uzņēmumu un nevalstisko organizāciju.

Visvairāk pasākumu notika Rīgā – 1719, un tajos iesaistījās vairāk nekā 38 tūkstoši dalībnieku. Apmeklētāko pasākumu vidū skolās bija Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums “Atver profesijas durvis!”, skolēnu erudīcijas un zināšanu konkurss “ZINI! NeMINI!” un karjeras pēcpusdiena “Profesiju sīrups”. Rīgā Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās gan vispārizglītojošās skolas, gan vairākas pirmsskolas izglītības iestādes.

“Karjera ir viens no galvenajiem elementiem, kas nosaka cilvēka dzīves kvalitāti, tāpēc esam gandarīti, ka ik gadu Karjeras nedēļā aizvien vairāk jauniešu jau laikus sāk interesēties par savu nākotnes nodarbošanos. Arī nākamajā gadā plānojam paplašināt pasākumos iesaistīto pilsētu loku. Aicināsim pilsētas un skolas ciešāk sadarboties ar uzņēmumiem, lai jauniešiem sniegtu iespēju ne tikai apmeklēt uzņēmumus, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, bet arī darba vietās vērot profesionāļus klātienē un pat līdzdarboties  dažādu darba uzdevumu veikšanā,” atzīst VIAA direktore Dita Traidās.

Jauniešiem visā Latvijā Karjeras nedēļā bija iespēja arī pārbaudīt savu erudīciju, spēlējot interaktīvo Draugiem.lv spēli “Atver profesijas durvis”. Profesiju minēšanā iesaistījās vairāk nekā 25 000 sociālā tīkla lietotāji.  


Par Karjeras nedēļu 2015

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs bija “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim jau ceturto gadu organizēja VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa norisinājās vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos un Tukumā.

Pasākumu programma šajās pilsētās un novados pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt foto galerijas no pasākumiem dažādās pilsētās www.draugiem.lv/viaa un www.facebook.com/KarjerasNedela.