Diskutēs par mūsdienīgu karjeras attīstības atbalstu

20.04.2016

Lai diskutētu par daudzveidīga karjeras attīstības atbalsta nodrošināšanas vajadzībām un iespējām, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mūžizglītības centru trešdien, 27. aprīlī, organizē konferenci „Mūsdienīgs karjeras attīstības atbalsts izglītības iestādē – būtība un īstenošanas iespējas”. 

Konference no plkst. 10.00 līdz 15.30 norisināsies LLU telpās, Lielajā ielā 2, Jelgavā. Tajā piedalīties aicināti pašvaldību pārstāvji, izglītības pārvalžu un iestāžu vadītāji no visas Latvijas.

„Veidojot efektīvu un mūsdienīgu karjeras attīstības atbalstu jauniešiem, ir nozīmīgi, lai iesaistītajām pusēm būtu vienota izpratne par nepieciešamo pasākumu kopumu, karjeras izglītības mērķiem un īstenošanas metodēm. Vēl svarīgāk, lai institūcijas, apzinoties katra savu lomu karjeras attīstības atbalsta nodrošināšanā, sadarbotos viena ar otru,” uzsver VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta Karjeras atbalsta nodaļas vadītāja Nora Kalēja.

Diskutējot par ekonomiski izdevīgākajiem karjeras attīstības atbalsta nodrošināšanas modeļiem dažāda lieluma pašvaldībās, konferences dalībnieki strādās darba grupās. Vairākas pašvaldības iepazīstinās ar savu pieeju un pieredzi, nodrošinot pedagoga karjeras konsultanta pakalpojumus izglītības iestādēs.

Konferences noslēgumā VIAA pārstāvis sniegs ieskatu Eiropas Savienības fondu projektā, kas paredz uzlabot pieeju karjeras atbalstam vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.