Jautājumi un atbildes

Pirms interesējošā jautājuma uzdošanas lūdzam iepazīties ar VIAA funkcijām un darba uzdevumiem, jau iepriekš uzdotajiem jautājumiem un sniegtajām atbildēm, kā arī citu aktuālo informāciju mājas lapas sadaļās!

Ja vēlaties iegūt izsmeļošu informāciju par izglītības iespējām Latvijā, lūdzam apmeklēt nacionālo izglītības iespēju datu bāzi NIID.LV, kur varēsiet uzdot interesējošos jautājumus e-konsultantam.

Savukārt, lai uzzinātu par studiju iespējām Eiropā, apmeklējiet sadaļu Karjeras atbalsts -> Studiju ceļvedis Eiropā.

Par darba iespējām Eiropā sazinieties ar EURES konsultantiem http://www.nva.gov.lv

VIAA patur tiesības neatbildēt uz jautājumiem, kas nav mūsu kompetencē, kā arī uz jautājumiem, uz kuriem jau ir sniegta atbilde šajā vai biežāk uzdoto jautājumu sadaļās. Vēršam uzmanību, ka iesūtītie jautājumi var tikt publiskoti kopā ar atbildi, neprasot papildu atļauju.

Uzdod savu jautājumu

Šī ir pretspamu aizsardzība. Lai pabeigtu iesūtīt savu jautājumu, lūdzu, ierakstiet baltajā laukumā redzamos burtus.

11.02.2021  Atbildēt personīgi

Labdien, es šobrīd eju 8.klase un pēc 9.klases pabeigšanas vēlos doties mācīties uz citu valsti.Uz kurām valstīm var braukt mācīties pēc 9. klases?

Atbildēts personīgi. 

09.09.2020  Citi

Labdien! Līdz kuram datumam un kurā adresē ir jāiesniedz izziņa no darba vietas, lai varētu turpināt jau uzsākto studiju kredīta dzēšanu? Paldies!

Izziņa ir jāiesniedz Valsts izglītības attīstības aģentūrā Vaļņu ielā 1, Rīgā, vai elektroniski parakstītu var sūtīt arī uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Datums ir norādīts nosūtītā vēstulē par kredīta dzēšanu. Bet, ja tomēr ir nepieciešamība precizēt datumu, tad var sazināties ar Studiju kredītu administrēšanas nodaļu

03.07.2020  Pieaugušo izglītība

Labdien! Es vēlētos pieteikties piedāvātajām mācībām pieaugušajiem. Maijā man piedzima bērniņš. Pirms grūtniecības 3 mēnešus nebiju strādājusi sakarā ar dzīvesvietas maiņu, un tad jau uzzināju par grūtniecību. Vai man ir iespēja pieteikties mācībām?

Mācībām pieaugušajiem var pieteikties jaunie vecāki vecumā no 25 gadiem, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā ar nosacījumu, ka ir saglabātas darba attiecības. 

21.06.2020  Citi

Vēlos uzzināt, vai Karjeras pedagogs ar maģistra izglītību drīkst individuāli konsultēt skolēnus? Vai to drīkst darīt tikai citas specialitātes pedagogs ar B līmeņa kursu sertifikātu karjeras konsultēšanā?

Cilvēks, kurš beidzis profesionālā maģistra studiju programmu “Karjeras konsultants”, drīkst individuāli konsultēt. 

07.02.2020  Jauniešu garantija

Ja ir situācija, ka jāpamet Jauniešu garantija, vai tad ir jaatmaksā viss studiju finansējums pašam?

Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana "Jauniešu garantijas" ietvaros 1-gadīgo un 1,5-gadīgo profesionālās izglītības programmu apguve jauniešiem ir bez maksas. Ja jaunietis pamet mācības, finansējums par mācībām nav jāatmaksā, kā arī nav jāatmaksā saņemtā mērķstipendija.

26.11.2019  Erasmus+

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai Erasmus+ Sporta aktivitātēm var pieteikties SIA un vai partneri no citām valstīm arī var būt sporta halles vai klubi - SIA? 

Jā, Erasmus+ sporta programmā projektus var iesniegt un īstenot jebkura organizācija, kas aktīvi darbojas sporta jomā. Iesakām par aktivitāti detalizētāk lasīt EACEA mājaslapas Sporta sadaļā šeit.

25.10.2019  Jauniešu garantija

Vai 2020. gadā būs mācības "Jauniešu garantijā"?

2020. gadā turpinās mācības tiem Jauniešu garantijas audzēkņiem, kas uzņemti 2019. gadā, taču jauna uzņemšana nav paredzēta, jo projekts noslēdzas 2021. gada 31. janvārī. Aicinām sekot līdzi profesionālās izglītības iestāžu piedāvājumam, kurās tiks īstenotas profesionālās izglītības programmas no valsts budžeta.

04.09.2019  Jauniešu garantija

Sveiki! Ja mācību laikā projektā "Jauniešu garantija" stājos darba attiecībās, vai mācības ir jāpārtrauc?

Nodarbinātības statuss projektā tiek pārbaudīts vienu reizi uz mācību uzsākšanas brīdi. Ja mācību laikā Jūs nodibiniet darba tiesiskās attiecības, Jums  nav jāpārtrauc mācības, bet ir jāizvērtē vai darbu spēsiet savienot ar mācībām un kvalifikācijas praksi.

14.08.2019  Pieaugušo izglītība

Labdien! Vai jau ir zināms, kad varētu sākties pieteikšanās 5. kārtai Mācībām pieaugušajiem?

Šobrīd precīzs nākamās pieteikšanās kārtas laiks nav zināms un tas būs atkarīgs no projekta gaitas, taču tas plānots 2020. gada sākumā. 

23.07.2019  Pieaugušo izglītība

Labdien, Mācības pieaugušajiem projekta ietvaros esmu pieteikusies uz 2 studiju programmām ar līdzfinansējumu, un no abiem ir pozitīvas atbildes. Vai varu piedalīties abos vai jāizvēlas viens?

Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi, attiecīgi projekts arī neparedz divu mācību programmu apgūšanu vienlaicīgi.