Uzsākta reģistrēšanās EEZ un NFI Baltijas pētniecības programmas Latvijas konkursa atklāšanas pasākumam

06.08.2020

2020. gada 26. augustā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) organizē Baltijas pētniecības programmas Latvijas konkursa tiešsaistes atklāšanas pasākumu. Pasākuma laikā dalībniekus iepazīstinās ar Baltijas pētniecības programmas Latvijas konkursa tēmām, izaicinājumiem un prioritātēm, stratēģisko bāzi, projektu iesniegumu sagatavošanu un iesniegšanas kārtību, kā arī būs prezentēti pārskati par programmas progresu Igaunijā un Lietuvā.

Tiešsaistes pasākumā piedalīsies Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristian Ødegaard, IZM valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs, VIAA direktore Dita Traidās, kā arī nozares eksperti un pārstāvji no Baltijas valstīm un Norvēģijas. Ar konkursa izaicinājumiem un prioritātēm iepazīstinās IZM eksperti, par projektu iesniegumu sagatavošanu un iesniegšanas kārtību stāstīs VIAA eksperti, savukārt par programmas stratēģisko bāzi informēs Norvēģijas Pētniecības padomes vecākā konsultante.

Pasākumā aicināti piedalīties zinātnieki, zinātniskā grāda pretendenti, doktoranti un sadarbības projektu vadītāji no zinātniskajām institūcijām Latvijā, Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā, Igaunijā, Lietuvā, kā arī citām valstīm. Atklāšanas pasākums notiks tiešsaistes platformā Zoom no plkst. 10.00 līdz 13.00. Visi interesenti ir aicināti reģistrēties tiešsaistē līdz 2020. gada 21. augustam. Pasākuma darba valoda būs angļu valoda. Pirms pasākuma visi reģistrētie dalībnieki saņems piekļuves saites.

Pasākuma programma?d=78820_Baltijas_petniecibas_programmas_konkursa_atklasana_2020.pdf

Gaidāmo Baltijas pētniecības programmas Latvijas konkursu ir plānots izsludināt 2020. gada 19. augustā un projektu iesniegumus varēs iesniegt piecās dažādās tēmās. Informācija par konkursu un dokumenti būs publicēti Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu mājaslapā.

Baltijas pētniecības programma ir viena no Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātēm, kas stiprina Baltijas valstu sadarbību pētniecībā. Programmas kopējais finansējums Latvijas konkursam ir 7 541 272 eiro.                                             

Papildu informācija:

Dace Puriņa
VIAA Zinātnes, pētniecības un inovāciju politikas atbalsta departamenta
Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas programmas nodaļas vadītāja
E-pasts: dace.purina@viaa.gov.lv