Taps video sižeti par pēcdoktorantūras pētniecības pieteikumu rezultātiem

30.10.2020

PostDoc video sizeti Izzinas impulss LTV1

Līdz 2020. gada beigām Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar producentu apvienību K2 Production radīs piecus informatīvus video sižetus par pēcdoktorantu pētniecības pieteikumu rezultātiem. Video sižeti taps ar Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas atbalstu, un tie būs pieejami arī portālā Delfi.lv.

Ar sagatavotiem sižetiem plānots popularizēt pēcdoktorantūras pētniecības pieteikumu rezultātus, veicinot sabiedrības, it īpaši jaunatnes izpratni par zinātnes nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā. Tāpat video sižeti palīdzēs izprast sasniegto pētniecisko rezultātu vietu plašākā Eiropas pētniecības telpā un pasaules kontekstā, kā arī uzskatāmi parādīt pēcdoktorantu lomu Latvijas sabiedrības un ekonomikas izaugsmē. Lai veicinātu skolēnu interesi par STEM mācību priekšmetiem, sižetos atraktīvā veidā būs parādīts, kā mācību viela noder zinātnieku, uzņēmēju un citu profesiju pārstāvju profesionālajā dzīvē.

Visos sižetos, atbilstoši izvēlētajai tēmai, būs apskatīti tādi zinātnes aspekti kā atvērtā zinātne, Citizen Science, zinātnes ietekme un zinātnes komunikācija. Savukārt visu raidījumu veidošanā tiks izmantoti 4 zinātnes pozicionējuma naratīvi: zināšanu sabiedrība, vērtības radīšana, ceļā uz integrētu zinātni, Eiropas dimensija, kas kalpos kā “prizma”, caur ko sižeta laikā būs izklāstītā konkrētā tēma un zinātnieks.

Izveidotie sižeti un intervijas par zinātni, zinātnes atklājumiem un notikumiem, pēcdoktorantiem un viņu pētniecisko pieteikumu rezultātiem būs pieejami arī ziņu portāla zinātnes sadaļā. Tāpat multimediālais saturs un publicitātes materiāli būs publicēti VIAA sociālo tīklu kontos.

Papildu informācija:

Sabīne Rusmane
VIAA Pētniecības un inovācijas atbalsta politikas nodaļas
vecākā eksperte
E-pasts: sabine.rusmane@viaa.gov.lv
Tālrunis: 67785472