EuroSkills 2024 rīkos Dānija

18.09.2020

2020. gada 16. septembrī organizācijas WorldSkills Europe locekļi ievēlēja Dānijas pilsētu Herningu par starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills un WorldSkills Europe Ģenerālās asamblejas notikuma vietu 2024. gadā. Euroskills 2024 Danijā notiks pirmo reizi un to rīkos lielākajā izstāžu centrā Skandināvijā MCH Messecenter Herning

“Apsveicu Dāniju ar veiksmīgi iegūto iespēju organizēt jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills 2024. Dānija ir spēcīga WorldSkills Europe dalībniece, un mēs atzinīgi vērtējam viņu aizrautību un ieguldījumus, kas palīdz virzīt WorldSkills kustību uz priekšu,” uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore un WorldSkills Europe prezidente Dita Traidās.

Sākotnēji Dānijai konkursā bija jākonkurē ar Nīderlandes WorldSkills pārstāvjiem, taču Nīderlande informēja organizāciju WorldSkills Europe par sava piedāvājuma atsaukšanu 2020. gada jūlijā. 

EuroSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss jauniešiem, kurš norisinās kopš 2008. gada kādā no Eiropas valstīm un, tajā dalībnieki demonstrē savas profesionālās prasmes konkurencē ar citu valstu jauniešiem. EuroSkills 2020 konkursā plāno piedalīties vairāk nekā 650 dalībnieku no 30 Eiropas valstīm, kā arī šobrīd plānoti 45 dažādu prasmju konkursi. Latvijas komandas dalībnieki konkursā startēs 16 prasmju konkursos.

Latvijas komandas dalību konkursā EuroSkills 2020 finansē Eiropas Sociāla fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, starptautisko konkurētspēju un kvalitāti. Projektu līdz 2022. gada 31. maijam īsteno VIAA.