Starptautiskais konkurss EuroSkills2020 pārcelts uz nenoteiktu laiku

07.10.2020

Pasliktinoties Covid-19 vīrusa izplatībai un ceļošanas ierobežojumu situācijai Eiropā, starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2020 ir pārcelts uz nenoteiktu laiku. Konkursa norise bija plānota Austrijā, Grācā, 2021. gada janvārī, un šogad Latvijas komanda konkursā plānoja piedalīties 16 profesijās.

“Mēs esam aktīvi ieguldījuši lielu darbu sagatavošanās procesā – vairāku mēnešu laikā pedagogi, eksperti, audzēkņi un visas iesaistītās puses ir strādājušas, lai konkursā EuroSkills2020 demonstrētu Latvijas profesionālās izglītības konkurētspēju sacensībā ar 30 valstu pārstāvjiem. Vienlaikus novērtējam, ka konkursa organizatori ir pieņēmuši šo grūto, bet atbildīgo lēmumu, rūpējoties par konkursantu un pārstāvju drošību. Kopā ar konkursa organizatoriem un citu dalībvalstu pārstāvjiem ceram uz konkursa norisi 2022. gadā,” atzīst Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

EuroSkills 2020 konkursā bija pieteikušies aptuveni 600 dalībnieki no 30 Eiropas valstīm. Eiropas līmenī jaunie profesionāļi janvārī būtu apliecinājuši savas prasmes 45 prasmju konkursos. Konkursā bija paredzēts pārbaudīt konkursantu sniegumu sešās profesionālo nozaru kategorijās kā būvniecība un celtniecība, ražošana un mašīnbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, radošā māksla un mode, pakalpojumi un transportēšana un loģistika.

EuroSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss jauniešiem, kas kopš 2008. gada katru otro gadu norisinās kādā no Eiropas valstīm, un tajā dalībnieki demonstrē savas profesionālās prasmes konkurencē ar citu valstu jauniešiem. 2021. gada janvārī EuroSkills konkurss būtu noticis jau septīto reizi, kamēr Latvijas komanda EuroSkills konkursos būtu piedalījusies sesto reizi. Piedaloties EuroSkills konkursos, Latvijas komandas dalībnieki ir izcīnījuši zelta medaļas modes tehnoloģijās, sudraba, bronzas un ekselences medaļas skatlogu noformēšanā, galdniecībā un smago spēkratu apkopē. Iepriekšējā konkursā EuroSkills 2018, kas notika Ungārijā, Latvijas komanda kopvērtējumā ieguva 7. vietu no 28 valstīm, kā arī izcīnīja zelta un Best of Nations medaļas modes tehnoloģijās, sudraba medaļu skatlogu noformēšanā, kā arī trīs izcilības medaļas smago spēkratu apkopē, web lapu izstrādē un informācijas un komunikācijas tehnoloģijās.

Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2020 nodrošina Valsts izglītības attīstības aģentūra, īstenojot projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.