Trešdiena: 403 dalībnieki no 23 Eiropas valstīm svinīgi atklāj EuroSkills 2012

04.10.2012

3.oktobrī plkst. 20.00 svinīgajā EuroSkills 2012 atklāšanas ceremonijā piedalījās 403 konkursanti no 23 Eiropas valstīm. Līdzjutēju gavilēm skanot un karogiem plīvojot, tika dots starts trīs sacensību dienām.

Konkursantus gan klātienē, gan virtuāli uzrunāja augsta ranga amatpersonas, tajā skaitā, Worldskills Europe prezidents Jos de Goey un Beļģijas Karalistes premjerministrs Elio Di Rupo. Viņi apsveica dalībniekus ar dalību tik augsta līmeņa sacensībās un norādīja, ka EuroSkills ietekmēs dalībnieku tālākās mācības un darba gaitas, kā arī atgādināja, ka starp plānotajiem 40 000 apmeklētājiem būs arī darba devēji, kas nolūkos jaunos talantus darbam savos uzņēmumos.

Pēc svinīgajām runām konkursantus, ekspertus, tehniskos un oficiālos delegātus, kā arī līdzjutējus pārsteidza BMX sportists, uz skatuves rādot trikus, kuru laikā lielākā daļa skatītāju aizturēja elpu. Sportists demonstrēja bīstamus augstlēkšanas trikus un veikli lēca pāri uz grīdas guļošiem cilvēkiem.

Pasākuma turpinājumā lielo halli pieskandināja bundzinieki, spēlējot uz metāla mucām. Tam sekoja deju grupas uznāciens, kas ar skatītājus izklaidēja ar mūsdienīgu Čārlija Čaplina stila etīdi.

Visi dalībnieki, valstu karogiem plīvojot, devās svinīgā gājienā, tikmēr visu 23 valstu līdzjutēji skaļi aplaudēja, sauca uzmundrinošus saukļus, taisīja troksni ar līdzpaņemtajām taurēm un citiem fanu atribūtiem.

Atklāšanas foto EuroSkills 2012 mājas lapā skatiet šeit.