Piektdiena. Konkursante Laura: esam ļoti draudzīga komanda

06.10.2012

Laura ir Latvijas EuroSkills 2012 komandas saliedētāja, nemiera gars un enerģijas lādiņš. Jaunā friziere ne tikai prasmīgi pārvalda savus darba instrumentus, bet spēj lieliski uzmundrināt komandas biedrus. 15 jaunie profesionāļi ir atbalsts viens otram un spraigajā dienas ritmā rod laiku nelielai patērzēšanai un atelpai.

Dienas ritms ir spraigs, bet Lauru izdodas noķert otrās konkursa dienas vakarā, lai uzzinātu, kā jaunieši pavada šīs saspringtās EuroSkills 2012 konkursa dienas.
„Mēs ceļamies ap plkst. 5.00, sapucējamies dienas gaitām un tad dodamies uz ēdamzāli. Mazliet ieēdam, steidzamies uz autobusu, kur turpinām brokastot un runājam ar ekspertiem par gaidāmajiem tās dienas uzdevumiem. Pusstundu pavadām ceļā uz pasākuma norises vietu SPA-Francorchamps, tad ir brīvais laiks līdz plkst. 9.00, kad vairumam no mums sākas konkurss,” stāsta Laura.

Trīs stundas visi konkursanti pilda darba uzdevumus, tad ir pusdienu pārtraukums. Pēc maltītes darbs jāturpina līdz plkst. 17.00. Citiem konkursantiem diena beidzas vēlāk.

Laura sacenšas frizieru kategorijā. Eksperti pusdienu pārtraukumā vērtē dienas pirmajā daļā paveikto. Otru darbu, kas veikts pēc pusdienu pauzes, eksperti vērtē, kad konkursanti jau devušies uz kempingu.

„Kad pienācis vakars, tad noguruši dodamies gulēt, lai uzkrātu spēkus darbam,” piebilst Laura.

Laura ir vienīgā meitene Latvijas EuroSkills komandā. Viņa, smejoties saka, ka pārējie konkursanti viņu uztverot kā vienu no puišiem, taču uzsver, ka komandas biedri viņu ļoti klausa: „es jūtos kā viņu savācēja, jo es vienmēr sasaucu pie brokastu galda, esam ļoti draudzīgi. Viņi mani šodien uzmundrināja pusdienās, kad biju saraizējusies par pirmo dienas darbu. Kopumā jūtos kā mazā princesīte un reizē komandas vadonis, kurš sapurina visus. Uzskatu, ka mums ir ļoti draudzīga komanda. Esmu priecīga te atrasties.”

Jauniete atzīst, ka viņai šis konkurss ir iespēja pārliecināties par savām spējām un varēšanu. Lielākais ieguvums ir prakse un pieredze. Savukārt lielākie līdzjutēji – bijusī skolotāja Līga Vizule, kura ieradusies šeit no Latvijas, kā arī treneri un vecāki.

Lauras konkursa uzdevumi:

  • 1diena: sieviešu komercgriezums (modernais salona griezums), krāsojums un veidojums – pašas izdomāts. Vīriešu komercgriezums pēc attēla un krāsojums pēc izvēles.
  • 2.diena: pašas izdomātais vīriešu komercgriezums, krāsojums un veidojums. Ilgviļņi, izmantojot tikai 25 ruļļus, griezums un veidojums pēc attēla.
  • 3.diena: jāgriež un jāveido vīriešu frizūras klasika, kā arī komerciāla vakara frizūra ar krāsojumu un matu aksesuāriem.

Vairāk foto ar Lauras darbiem skatiet
VIAA Flickr kontā