Turpmāk par starptautiskiem sasniegumiem apbalvos arī profesionālo skolu audzēkņus un studentus

26.09.2014

Valdība 16. septembrī apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz apbalvojumu piešķiršanu par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos profesionālās izglītības meistarības konkursos un augstākās izglītības iestāžu studējošo sasniegumiem starptautiskajos konkursos un sacensībās.

Noteikumi izstrādāti, lai ar Ministru kabineta Diplomu varētu apbalvot starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu uzvarētājus, līdzīgi kā starptautisko vispārējās izglītības mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus. Nodrošinot konkursos augstu novērtējumu guvušo jauno profesionāļu un viņu profesionālo prasmju pilnveidotāju apbalvošanu ar diplomu un naudas balvu, tiktu novērsta nevienlīdzība dažādo izglītojamo starptautisko sasniegumu novērtēšanā.

Ar grozījumu pieņemšanu būs iespējams apbalvot ar diplomu tos profesionālās izglītības audzēkņus un absolventus, kas piedalījušies un ieguvuši medaļas pasaules vai Eiropas mēroga konkursos, kā arī tos nozaru speciālistus, kas konkursu sagatavošanas posmā pilnveidoja konkursantu profesionālās prasmes. Tāpat jaunie noteikumi paredz apbalvot studentus, kuri ir ieguvuši godalgotas vietas studentu starptautiskajos konkursos un sacensībās, veicinot izcilību un Latvijas augstākās izglītības starptautisko atpazīstamību.

Līdz šim studējošie no Latvijas vairākkārt ir guvuši atzīstamus panākumus savas nozares sacensībās vai konkursos. Šie noteikumi attieksies arī uz pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursiem jeb profesiju olimpiādēm WorldSkills un EuroSkills. Šajos konkursos piedalās un labus panākumus gūst arī Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un absolventi.

 

Avots IZM