Latvijas jaunieši dodas uz EuroSkills

30.09.2014

Šodien 11 jaunie Latvijas profesionāļi devās uz Franciju, Lilli, kur no 2. līdz 4. oktobrim piedalīsies profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2014. Francijā mūsu jaunieši apliecinās savas profesionālās spējas un zināšanas, pārstāvot Latviju Eiropas lielākajā un prestižākajā prasmju konkursā.

Trešdien, 1. oktobrī, notiks vērienīgs EuroSkills 2014 atklāšanas pasākums, kurā piedalīsies Latvijas valsts delegācija, konkursanti un eksperti. No 2. līdz 4. oktobrim jauniešiem būs jāpierāda savas profesionālās zināšanas un spējas, sacenšoties ar vairāk nekā 400 jaunajiem profesionāļiem no 25 Eiropas valstīm. Savukārt labākie būs zināmi svētdien, 5. oktobrī, kad oficiālajā noslēguma ceremonijā tiks sveikti uzvarētāji un pasniegtas medaļas.


Starptautiskajā konkursā Latviju 8 profesijās pārstāvēs 11 jaunieši:

  • Annija Kalnbirze un Simona Zelča – modes tehnoloģijas;
  • Guntis Šusts, Uvis Grava un Elvis Pētersons – informācijas un komunikācijas tehnoloģijas;
  • Artūrs Krapāns – web lapu dizains;
  • Līva Trasūne – grafiskais dizains;
  • Maksims Ivancovs – elektroinstalācijas;
  • Roberts Lācis – lauksaimniecības tehnika;
  • Haralds Saušs – ēdināšanas pakalpojumi (pavārs);
  • Mārtiņš Kukojs – restorāna pakalpojumi (viesmīlis).

Aktualitātēm par jauniešu gaitām konkursā var sekot līdzi SkillsLatvia Facebook profilā un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā “EuroSkills”, kā arī no 1. līdz 6. oktobrim būs klausāmas tiešās reportāžas un konkursi jauniešu radio Pieci.lv.

Starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules konkursu WorldSkills. Latvija šajos konkursos piedalās no 2008. gada, gūstot panākumus un medaļas dažādās disciplīnās.

EuroSkills var piedalīties jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Nosacījumi paredz, ka jaunietis tikai vienu reizi dzīvē drīkst startēt šajās sacensībās. Konkursu organizē WorldSkills Europe sadarbībā ar valsti, kurā sacensības notiek. Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu, demonstrēt un godināt jauniešu izcilību, kā arī profesionāli orientēt jauniešus, kuriem jāizvēlas savs tālākais izglītības un karjeras attīstības ceļš.