Otro gadu pēc kārtas atzīmēs jauniešu prasmju dienu

12.07.2016

Visā pasaulē 15. jūlijā svinēs Pasaules jauniešu prasmju dienu (World Youth Skills Day, WYSD), lai veicinātu izpratni par iegūto prasmju un iemaņu nozīmīgumu kā instrumentu, lai pazeminātu bezdarba un celtu nodarbinātības līmeni. 

Kampaņa Pasaules jauniešu prasmju diena 2016 ir viena no nesen pieņemtās UNESCO stratēģijas par tehnisko un profesionālo izglītību un mācībām (TVET, 2016.-2021) aktivitātēm.

Stratēģijas trīs prioritārās jomas ir:

  • veicināt jauniešu nodarbinātību un uzņēmējdarbību;
  • sekmēt vienlīdzību un dzimumu līdztiesību;
  • sekmēt pāreju uz zaļo ekonomiku un ilgtspējīgu sabiedrību.

Organizācija WorldSkills International atzīst, ka, attīstot profesionālās prasmes un iemaņas, ir iespēja sasniegt daudz vairāk! Tas ir gan elektriķis, kas apgādā mūs ar enerģiju, gan šefpavārs, kas pagatavo iedvesmojošu maltīti, gan programmētājs, kas ar dažādu simbolu kopas palīdzību spēj atrisināt globāla līmeņa izaicinājumus. WorldSkills International lepojas, ka ir vieni no WYSD pasludinātājiem un veicinātājiem.

Iesaisties!

Esi aktīvs un stāsti par savām profesionālajām gaitām, publicējot bildes vai video kādā no sociālajiem tīkliem (Facebook, Instagram vai Twitter), lietojot tēmturi #myskill2016 un #WYSD!


Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) un tās Ģenerālā asambleja 2014. gada novembrī pasludināja 15. jūliju par Pasaules jauniešu prasmju dienu. ANO vēlas pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik svarīgi ir attīstīt tehniskās, profesionālās prasmes, lai veicinātu vietējo un globālo ekonomiku, kā arī samazinātu bezdarba līmeni un nepietiekamu nodarbinātību jauniešu vidū.

Vairāk informācijas par Pasaules jauniešu prasmju dienu šeit: www.unevoc.unesco.org.