Pirmā EuroSkills 2016 konkursa diena ir beigusies

02.12.2016

Pirmajā konkursa dienā pie ieejas hallē jau 8.00 no rīta bija liela rosība – valstu komandas krāsainās un atpazīstamās karoga krāsu formās gaidīja brīdi, kad apsardze vērs durvis, lai varētu doties uz savu darba vietu un sākt demonstrēt savas prasmes un talantus.

Skatlogu noformētāja veiksmīgi iekārtojusi 1.skatlogu

Linda Vilka startē skatlogu noformētājas profesijā. Lindai trīs dienu laikā ir jāizveido divi skatlogu noformējumi. Ir veiksmīgi noslēgusies pirmā konkursa diena un Latvijas komandas skatlogu noformētājas eksperte Ilze Začeste stāsta par paveikto:

“Dienas pirmās puses uzdevums bija izpildīt pirmo moduli jeb iekārtot pirmo skatlogu. Bija jāveido trauku, dzīves stila un aksesuāru skatlogs. Šis skatloga noformējums ir īpašs ar to, ka tajā ir daudz mērāmu lietu - ir jāuzjauc noteikta toņa krāsa, ar ko nokrāsot podestus, pareizajos izmēros un noteiktā vietā, pēc rasējuma ir precīzi jāuzlīmē līmplēves. Šajā uzdevumā viens no galvenajiem aspektiem ir precizitāte, jo ekspertu žūrija salīdzinās un pārmērīs izveidoto skatloga noformējumu ar doto rasējumu un atbilstībai jābūt ļoti precīzai, piemēram, uzlīmētajām plēvēm var būt tikai 2 mm nobīde. Šis modulis rādīs, vai konkursanti spēj profesionāli realizēt arī tehniskās lietas. Protams, būs arī subjektīvais vērtējums, kurā ņems vērā trauku izkārtojumu un kompozīciju. Otrajā dienas pusē 2,5 h laikā jāizskata piešķirtās drēbes, kas atrodas nezināmajā kastē jeb surprise box, kā arī jāveido skices, vizuāļi un iedvesmas bildes priekš otrā moduļa – apģērba skatloga. Tā izpildei būs atvēlētas atlikušās konkursa dienas.”

Ilze ir apmierināta ar Lindas izveidoto 1.moduli: “Man šķiet, ka Linda ir izdarījusi visu kā tas bija paredzēts, arī rezultāts ļoti apmierina. Viņa iekļāvās gan laikā, gan arī darbu veica precīzi un kārtīgi.”

Web lapu dizainera Igora Novicka eksperts Roberts Mozgis stāsta par pirmās dienas uzdevumu: “Šodien sešās stundās un trīsdesmit minūtēs ir jāuztaisa mājaslapa atrakciju parkam ar dažādiem animētiem un neanimētiem elementiem. Ir iedoti materiāli – ekrānuzņēmums, kādai jāizskatās mājaslapai, un bildes, kādam jāizskatās saturam. Ir jāizveido mobilā, planšetdatoru un desktop pielāgotās versijas. Šajā uzdevumā uzmanība jāpievērš daudzām detaļām, piemēram, mājaslapas stūrīšiem jāpārvietojas un jābūt kustīgiem u.tml.”

Tāpat darbu pie projekta iesāka elektriķis, kurš pilnībā realizēja šīs dienas definēto uzdevuma plānu, arī mēbeļu galdnieks, kurš uzsāka galda veidošanu un visus plānotos darbus veica laikā.

Visas bildes no konkursa pirmās dienas skatīt VIAA Flickr kontā. 

EuroSkills 2016 video atskats uz pirmo konkursa dienu.

Dalība EuroSkills 2016 notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.