EuroSkills 2016 konkursanti saskaras ar jauniem izaicinājumiem sacensību laikā

03.12.2016

Mūsu konkursanti katru dienu sagaida ar entuziasmu un apņēmību demonstrēt savu labāko sniegumu. Taču nav noslēpums, ka katra nākamā konkursa diena nes jaunus pārbaudījumus un izaicinājums.

Grafiskā dizainere Anete Aizbalte stāsta par savu darbu norisi: “Pirmajā konkursa dienā man iestājās radošā krīze, nebija noskaņojums un likās, ka rezultāts nebūs labs, taču pēcpusdienā, redzot citu valstu konkursantu darbu, atguvu pārliecību un apņēmību. Sākumā bija nelielas problēmas ar iekļaušanos laikā, jo bija tehniskas problēmas ar printeri. Taču pirmās dienas beigās ar paveikto biju apmierināta, īpaši prieks par izvēlētajiem krāsu salikumiem dizainā. Savukārt otrajā konkursa dienā bija sarežģītāki uzdevumi un lielāks darba apjoms, tāpēc nācās izvērtēt prioritātes. Bija jāveido brošūra sporta inventāram. Radošo darba pusi atstāju otrajā plānā, jo, veidojot brošūru, vajadzēja pieturēties pie uzņēmuma definētās identitātes, līdz ar to nebija iespējas izpausties. Taču esmu apmierināta ar savu sniegumu, jo darīju visu, kas manos spēkos, lai gūtu panākumus. Protams, ja būtu vairāk laika, es vēl rūpīgāk piestrādātu pie dizaina. Man bija daudz ideju, bet nepietika laika tās visas realizēt.

Pēdējā konkursa dienā būs jāveido tā paša uzņēmuma plakāts, izmantojot noteiktus attēlus un informāciju. Būs jāveido arī ID karte un lietotnes vizualizācija, piemēram, mājaslapas atvērums vai mobilās lapas skats. Plānojot laika grafiku, noteikti jāņem vēra tehniskās nianses, kas aizņem daudz laika, piemēram, failu eksportēšana dažādos formātos.

Kopumā konkurss un gatavošanās laiks bija lieliska iespēja gūt plašāku pieredzi, ko neieguvu skolā. Liels atbalsts ir eksperts Ivs Zenne, kurš spēj mani motivēt un vajadzīgajā brīdī sniedz padomu."

Mēbeļu galdnieka Reiņa Gusta konkursa uzdevums ir izgatavot galdu ar atvilktni un diviem paceļamiem vākiem, zem kuriem ir lāde priekšmetu glabāšanai.

"Konkursa sākumā sagatavoju tapas rāmim, kā arī lielāko daļu materiālu, lai nākamajās dienās varētu ar tiem darboties. Otrajā konkursa dienā pabeidzu atvilktni, kā arī galda kājām izveidoju noteikta leņķa slīpumu. Ar darbu veiksmīgi tiku galā un pabeidzu laikā. Taču priekšā ir vēl viena smaga diena – jānoslīpē visas virsmas, jāsalīmē rāmis, virsmām jāpieliek eņģītes un jāuzfinierē dekoratīvs Zviedrijas karogs uz galda virsmas. Galda dekors ir jāizveido no ozola un riekstkoka nažfiniera.  

Savu darbu līdz šim vērtēju apmierinoši, lai gan vienmēr gribas sasniegt vairāk un izdarīt precīzāk un labāk," stāsta jaunais profesionālis Reinis.

Dalība EuroSkills 2016 notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.