Lauksaimniecības tehniķa profesijā liela nozīme praktiskai darba pieredzei

03.12.2016

EuroSkills 2016 konkursants lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesijā Krišjānis Jurāns savu sniegumu pirmajās konkursa dienās vērtē kā labu. Galvenais Krišjāņa secinājums, ka labam sniegumam konkursā tikai ar skolā iegūtām zināšanām nepietiktu, ļoti palīdz iepriekš gūtā darba pieredze un uzlabotās prasmes konkursa gatavošanās laikā.

“Darba uzdevums sastāv no kļūdu meklēšanas vairāku traktoru, preses mašīnu, citu lauksaimniecības tehnikas programmatūrās. Pirmajā uzdevumā pazaudēju laiku, izmantojot neatbilstošu datu kabeli. Ar nelielu kavēšanos man izdevās palaist programmu. Aizkavēties sanāca arī pie  ķēdes nomaiņas ekskavatoram. Ķēdi uzliku 6 minūtēs, kas ir mans personīgais rekords, bet spriegošana sagādāja problēmas – instrumenti bija nobružāti, smārda pistole bija jāmaina un citas tehniskas problēmas, kas traucēja darba procesam.

Otrās konkursa dienas pirmajā pusē bija jāstrādā ar meža materiālu izvedēju jeb forvarderi. Bija jāpārbauda līmeņi eļļām un pārējiem tehniskajiem šķidrumiem, jāveic ikdienas apkope, ko parasti veic operators. Tas iekļauj kustīgo savienojumu eļļošanu un vizuālo pārbaudi, kuros secina, vai nav mehānisku bojājumu. Savukārt dienas otrajā pusē bija jāstrādā ar lielo ķīpa presi. Presei bija jāregulē mehāniskā piedziņa. Šis bija sarežģīts uzdevums, jo iepriekš ar šādu preses tehniku nebiju darbojies, tamdēļ, ka Latvijā šādas tehnikas nemaz nav.

Pēdējā konkursa dienā mani gaida vēl viens izaicinājums - T6 New Holand lauksaimniecības traktors, kam būs jānosaka dzinējdarbības traucējumi un jānovērš defekti, kas saistīti ar dzinēja vadības iekārtu,” par paveiktajiem un gaidāmajiem uzdevumiem" stāsta Krišjānis. 

Dalība EuroSkills 2016 notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.