Svinīgā ceremonijā IZM ministrs sveic EuroSkills 2016 laureātus

21.12.2016

Šodien, 21. decembrī, Izglītības un zinātnes ministrs (IZM) Kārlis Šadurskis sveica starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2016 Latvijas nacionālo komandu. Latviju konkursā pārstāvēja 12 jaunieši, kuri izcīnīja divas sudraba medaļas, trīs bronzas medaļas un četras medaļas par izcilību.

“Jūsu panākumi liecina, ka mēs esam uz pareizā ceļa. Lūdzu nezaudējiet saikni ar savu skolu, jo katra skola, kas ir jūs izaudzinājusi līdz šim sasniegtajam līmenim, ir ļoti ieguldījusi jūsos, un, patiesībā, tikai jūs varat nest šo ieguldījumu atpakaļ savā skolā. Šī saikne ir ārkārtīgi svarīga.” konkursa laureātiem teica Kārlis Šadurskis. “Mūsu skolas nekad nebūtu tik labas, tik izcilas profesionālās izglītības iestādes, ja mums nebūtu tik labas sadarbības ar industriju, ar uzņēmumiem, kas strādā šajā jomā, jo arī tur ir ļoti svarīga atgriezeniskā saite un padoms, kas tad mūsu sabiedrībai īsti ir vajadzīgs, kuras tad ir tās profesijas un īstās prasmes, kuras sabiedrība un tirgus pieprasa.”

Pārliecinošu sniegumu parādīja Ieva Blūma (Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola) un Kate Stroža (Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola), kas pārī startēja modes tehnoloģijās, izcīnot otro vietu un sudraba medaļas, kā arī nomināciju Best of the Nation. Bronzas medaļas ieguva skatlogu noformētāja Linda Vilka (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola), mēbeļu galdnieks Reinis Gusts (Cēsu Profesionālā vidusskola) un lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns (Priekuļu tehnikums). Medaļas par izcilību saņēma pavāre Kristiāna Šteinfelde (Kandavas Lauksaimniecības tehnikums), grafiskā dizainere Anete Aizbalte (Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola), elektriķis Andis Lācis (PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”) un web lapu dizainers Igors Novickis (PIKC “Rīgas Tehniskā koledža)”. Latvijas komanda 28 valstu konkurencē pēc vidējo punktu skaita kopvērtējumā ieguva augsto un godpilno astoto vietu, iegūstot 507 punktus, kas ir virs izcilības līmeņa. Latvijas komandas dalība konkursā EuroSkills sniegusi jauniešiem iespēju ne tikai gūt personīgus panākumus, bet arī prezentēt savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti, salīdzināt profesionālās kompetences, sekmēt konkurētspēju, vairot profesionālās izglītības popularitāti un pievilcību.

Bilžu galerija no svinīgās  ceremonijas VIAA Flickr kontā.

Vairāku mēnešu garumā VIAA organizēja mācības un meistarklases, piesaistot atzītus nozaru profesionāļus. Iespēju pārstāvēt valsti uz starptautiskās skatuves ieguvuši tie jaunieši, kas vairāku kandidātu konkurencē vispārliecinošāk demonstrējuši savas profesionālās prasmes. EuroSkills 2016 konkurss norisinājās Zviedrijas pilsētā Gēteborgā no šī gada 30. novembra līdz 4. decembrim. Tas ir starptautisks jauno profesionāļu meistarības konkurss, kuru dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Konkurss pulcēja 28 valstu un 35 profesiju pārstāvjus no visas Eiropas, kā arī 7 valstis viesu kārtā - Kanāda, Indija, Ķīna, Japāna u.c. Kopumā konkursā piedalījās 500 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un absolventi.

Dalība EuroSkills 2016 notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.