Izstāde Budapeštā atklāj EuroSkills desmitgades spilgtākos momentus

28.09.2018

Atzīmējot starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa desmito gadadienu, vienā no konkursa EuroSkills 2018 norises hallēm iekārtota izstāde, kurā iekļauti dalībvalstu stendi ar veiksmes stāstiem, konkursu reprezentatīvajiem materiāliem, apģērbu, aksesuāriem, karogiem, fotogrāfijām un citiem priekšmetiem. Ar izstādi EuroSkills vēlas atzīmēt katra dalībnieka, organizāciju un valstu ieguldījumu starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu sasniegumos un attīstībā.

Izstāde izceļ Euroskills desmitgades spilgtākos momentus konkursos Roterdamā (Nīderlande), Lisabonā (Portugāle), Spa-Francorchampā (Beļģija), Lillē (Francija) un Gēteborgā (Zviedrija). Starp daudzu valstu veiksmes stāstiem vairāki ir arī par Latvijas komandas pārstāvjiem. Mārtiņš Kukojs, bijušais konkursants, bet nu jau eksperts restorāna pakalpojumos, atklāj: “Pateicoties gūtajai pieredzei konkursā EuroSkills un cītīgi turpinot attīstīt savas profesionālās prasmes, no konkursanta esmu izaudzis līdz SkillsLatvia komandas ekspertam. Citu konkursantu sniegumu vērtēšana man ir liels izaicinājums, jo no jaunajiem profesionāļiem joprojām daudz mācos.”

Latvija EuroSkills piedalās no 2010. gada. Kā jau ziņots, šogad EuroSkills 2018 notiek Budapeštā un tajā piedalās 12 konkursanti no Latvijas. Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2018 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.