Par sasniegumiem konkursā EuroSkills 2018 laureāti saņems naudas balvas

13.12.2018

Valdība 2018. gada 11. decembrī apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos rīkojuma projektus par Ministru kabineta diploma un naudas balvu piešķiršanu starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2018 konkursantiem, viņu pedagogiem un profesionālo prasmju pilnveidotājiem.

Apbalvojumus saņems 7 SkillsLatvia komandas jaunieši, kuru sniegums konkursā tika novērtēts ar medaļām, kā arī 9 komandas eksperti un pedagogi. Kopējais naudas balvu fonds ir 13 200 eiro.

Ar rīkojuma projektu “Par Ministru kabineta balvas piešķiršanu par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs” un “Par Ministru kabineta Diploma piešķiršanu par sasniegumiem starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2018” iespējams iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

EuroSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss jauniešiem, kas notiek katru otro gadu kādā no Eiropas valstīm un kurā dalībnieki salīdzina savas profesionālās prasmes ar citu valstu jauniešiem. Latvijas komandas jaunie profesionāļi konkursā EuroSkills 2018, kurš no 26. līdz 28. septembrim norisinājās Budapeštā (Ungārijā), izcīnīja zelta medaļu modes tehnoloģiju prasmju konkursā, sudraba medaļu skatlogu noformēšanas prasmju konkursā, kā arī izcilības medaļas smago spēkratu apkopes, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un web lapu izstrādātāju prasmju konkursos.

Kopvērtējumā Latvijai 28 valstu konkurencē ir 7. labākais komandas rezultāts. Latvijas komandas 12 konkursanti 3 dienas saspringtos konkurences apstākļos veica uzdevumus 10 profesionālo prasmju konkursos. Kopumā konkursā piedalījās 525 jaunie profesionāļi.

Vairāk par Latvijas komandas sniegumu konkursā EuroSkills 2018 var atrast Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapas sadaļā EuroSkills 2018.

Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2018 nodrošina VIAA, īstenojot projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.