Labāko jauno profesionāļu titulu augkopībā iegūst Jēkabpils Agrobiznesa koledžas komanda

23.09.2020

23. septembrī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā noskaidroti labākie topošie speciālisti lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Augkopība”. Lauksaimniecības izglītības programmu audzēkņu komandu konkurencē pirmo vietu un zelta medaļu ieguva Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības komanda.

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības topošie speciālisti un pirmās vietas ieguvēji Mārtiņš Šķēls un Arturs Stabulnieks kopvērtējumā ieguva 75,85 punktus no maksimāli sasniedzamajiem 100 punktiem. Otro un trešo vietu ieguva Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi Reinis Bērziņš un Kristers Briedis saņemot 75,30 punktus, bet trešo vietu ar 73,55 punktiem izcīnīja Raivis Riekstiņš un Mārtiņš Lipskis.

Konkursa uzdevumus dalībnieki veica komandās pa divi. Par labāko topošo profesionāļu tituliem augkopībā sacentās 12 audzēkņi no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Malnavas koledžas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības.

Konkursa uzdevumus izstrādāja un konkursantu komandu veikumu vērtēja “Agroresursu un ekonomikas institūts” Priekuļu  pētniecības centra laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas pētniece Dace Piliksere un tehniskā nodrošinājuma daļas vadītājs Artūrs Lozbergs, kā arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu biroja vadītāja un lauku attīstības konsultante Dace Kalniņa.

“Audzēkņu pieredze liecina, ka vienkāršāk bija strādāt ar tehniku, bet grūtākais pārbaudījums bija augkopība un vide, kā arī nezāļu atpazīšana,” atklāj Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu biroja vadītāja un lauku attīstības konsultante Dace Kalniņa.

Nozares eksperti vērtēja gan jauniešu teorētiskās zināšanas un spēju veikt situācijas analīzi, gan arī praktiskās iemaņas augkopības mehanizācijā. Konkursa dalībnieki varēja apliecināt savas zināšanas par augkopību un vidi, lauksaimniecības sistēmām, augsni un tās apstrādi, kultūraugiem, augu maiņu un  aizsardzību, kā arī augkopības mehanizācijas  praktiskajā uzdevumā pierādīt savas prasmes darbā ar smidzinātāju un minerālmēslu izkliedētāju.

“Agroresursu un ekonomikas institūts” Priekuļu  pētniecības centra tehniskā nodrošinājuma daļas vadītājs Artūrs Lozbergs uzsver: “Pēc konkursa var secināt, ka dalībniekiem būtu vairāk jāattīsta zināšanas par precīzajām tehnoloģijām. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka jauniešu sniegums bija labs un ir patīkami, ka viņi izrāda lielu interesi par mācīšanos.”

Konkursu sadarbībā ar “Agroresursu un ekonomikas institūts” Priekuļu pētniecības centru un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Konkursu atbalsta Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu birojs.

Fotogalerija ar konkursa norisi un spilgtākajiem mirkļiem pieejama Flickr kontā.

Nozaru konkursus finansē Eiropas Sociāla fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un Latvijas valsts. Projektu līdz 2022. gada 31. maijam īsteno VIAA.