Notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018

23.04.2018

25. un 26. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā notiks Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018. 118 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes cīnīsies par medaļām 18 dažādos prasmju konkursos.

Konkursanti divas intensīvas darba dienas (14 stundas) saspringtos termiņos pārbaudīs savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kurus vērtēs nozaru profesionāļi un darba devēji. Jaunajiem speciālistiem šī ir lieliska iespēja parādīt savu zināšanu un prasmju līmeni, jo SkillsLatvia 2018 uzvarētāji iegūs ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Šogad jaunie profesionāļi savu meistarību pārbaudīs tādos prasmju konkursos kā web lapu izstrāde, tērpu izgatavošana, friziera darbi, viesu uzņemšana, flīzēšana, mobilā robotika, ēdienu gatavošana un citos (kopskaitā 18) konkursos.

Dita Traidās, VIAA direktore: “SkillsLatvia savas idejas un norises formāta dēļ ir unikāls pasākums  - šeit satiekas jaunie profesionāļi, viņu pedagogi un darba devēji. Konkurss ir vērtīgs atskaites punkts tam, lai novērtētu, ka profesionālajās izglītības iestādēs aug jaunie speciālisti, kuros ir ielikts spēcīgs un Latvijas darba tirgum vajadzīgs zināšanu un iemaņu pamats.”

Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs, SkillsLatvia 2018 iedvesmotājs:“Lai tiktu līdz savam mērķim, jauniešus aicinu saprast, kur viņi ir šodien un iztēloties, kādu viņi grib savu dzīvi pēc diviem, trīs gadiem. Pēc tam atliek mērķtiecīgi iet uz šo virzienu, attīstot un pilnveidojot savas prasmes.”

Tikmēr Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans, SkillsLatvia 2018 iedvesmotājs uzsver: “Katram no mums ir dažādi sapņi un dažādi mērķi, bet vienīgais, kas palīdz tos sasniegt, ir prasmes. Tām nav robežu, tāpēc prasmes aicinu attīstīt, trenēt un pilnveidot visu dzīvi!”

Pasākums būs atvērts visiem interesentiem bez maksas. Konkursa abās dienās ikvienam apmeklētājam būs iespēja sekot līdzi konkursantu sniegumam gida pavadībā, uzzināt vairāk par dažādu profesiju aizkulisēm Profesiju parādē, kā arī iesaistīties izzinošās Karjeras kafejnīcas aktivitātēs: gūt vērtīgus padomus karjeras veidošanā, iedvesmoties no citu jauniešu pieredzes stāstiem un uzzināt, ko no jaunajiem profesionāļiem sagaida darba devēji.

Par SkillsLatvia 2018

SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisināsies otro gadu, un to organizē VIAA.  Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Vairāk informācijas par konkursu SkillsLatvia 2018, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā SkillsLatvia 2018, savukārt konkursa aktualitātes - SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.